دعوت بهزیستی ایلام از مردم برای ارزیابی وضعیت روانشناختی

ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به راه اندازی سامانه ملی خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران بیماری کرونا از عموم مردم این استان برای شرکت در این ارزیابی دعوت کرد.

زهرا همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه با هدف غربالگری هوشمند عموم مردم برای تعیین سطح سه حالت افسردگی، اضطراب و استرس افراد توسط سازمان بهزیستی کشور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه این سامانه راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: این سامانه به همت دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح محب (مشاوره و حمایت های روانی- اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت) طراحی شده است که در قالب آن خدمات بر اساس سطح بندی اضطراب افراد ارایه می شود.

وی آدرس سامانه را به نشانی http://corona.behzisti.ir عنوان کرد و گفت: هر فرد با ورود به این سامانه به سوالات تخصصی پاسخ داده و متناسب با نمره غربالگری توصیه های روانشناختی لازم دریافت خواهد کرد.

وی با ذکر اینکه تمام خدمات این سامانه رایگان است، افزود: افرادیکه بر اساس این سامانه دچار اضطراب بالا باشند با دریافت کد شناسه خدمت جهت دریافت خدمات تخصصی تر به مرکز صدای مشاور (۱۴۸۰) و در صورت نیاز سایر مراکز مشاوره بهزیستی ارجاع می شوند.

وی افزود: این چرخه تا حصول نتیجه ادامه داشته و تمامی فرآیند خدمت به صورت رایگان ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: راه اندازی این سامانه در شرایط بحرانی کنونی می تواند یاری گر مردم برای دریافت اقدامات تخصصی بوده تا به سلامت روان خود بیشتر پرداخته و از ابتلا به بیماری های روانی پیشگیری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =