انگلیس هم اتباعش را از پاکستان خارج می کند

اسلام‌آباد - ایرنا - پس از خروج صدها دیپلمات و شهروند خارجی مقیم پاکستان به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور، اتباع انگلیسی در شهرهای مختلف پاکستان نیز درصدد بازگشت به کشور خود هستند اما آنان نسبت به بی‌اعتنایی دولت لندن خشمگین به نظر می‌رسند.

رسانه‌های پاکستان امروز (چهارشنبه) گزارش دادند که گسترش شیوع بیماری همه‌گیر کرونا در شهرهای مختلف این کشور باعث شد تا بسیاری از کشورهای خارجی تصمیم به بازگرداندن دیپلمات‌ها، شهروندان و دانشجویان خود از پاکستان بگیرند.

براساس این گزارش، آمریکا هفتم فروردین ماه ۶۹ دیپلمات و تبعه خود را با یک پرواز اختصاصی از پاکستان خارج کرد و روز گذشته نیز ۲۶۹ تبعه آلمانی با یک فروند پرواز شرکت هواپیمایی قطر از پاکستان به کشور خود برگشتند.

شنیده‌ها حاکی از تکاپوی کانادا نیز برای بازگرداندن اتباع مقیم خود در پاکستان است و قرار است دو پرواز اختصاصی از شهرهای لاهور و کراچی شهروندان کانادایی را فردا (پنجشنبه)  به تورنتو بازگرداند. 

رسانه‌های پاکستانی به نقل از منابع دیپلماتیک گفتند: اتباع انگلیسی با مشاهده خروج برنامه‌ریزی شده سایر شهروندان خارجی از پاکستان، از  بی‌اعتنایی دولت انگلیس به فراهم کردن زمینه خروج آنان از پاکستان خشمگین هستند.

براساس این گزارش، اختصاص پروازهای ویژه برای بازگرداندن اتباع آلمانی و آمریکایی از پاکستان خشم انگلیسی‌های مقیم پاکستان را برانگیخته و آنان دولت خود را تحت فشار قرار دادند که هرچه زودتر برای بازگرداندن اتباع اقدام کند زیرا آنان در برابر بیماری کرونا آسیب‌پذیر هستند.

پایگاه اینترنتی روزنامه "داون" پاکستان نوشت: ممنوعیت ورود و خروج پروازهای خارجی در این کشور تا ۴ روز آینده ادامه خواهد داشت با این حال بیش از ۵۰۰ تبعه انگلیسی مقیم پاکستان در حسرت بازگشت به کشورشان هستند.

منابع خبری نوشتند: سفیر انگلیس در پاکستان اعلام کرده که لندن برای بازگرداندن اتباع انگلیسی مقیم پاکستان فعال است و اقدامات لازم درحال همکاری با دولت پاکستان و شرکت هواپیمایی این کشور نیز در جریان است.

رسانه‌های پاکستان امروز به نقل از منابع رسمی این کشور اعلام کردند: شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در مناطق مختلف پاکستان به ۲ هزار و ۳۰ نفر رسید.
تاکنون ۲۶ تن نیز در پاکستان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. ۸۲ بیمار کرونایی تاکنون بهبود یافته و وضعیت  ۱۰ نفر از مبتلایان به این ویروس نیز بحرانی اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =