روز طبیعت «در خانه بمانیم»

تهران - ایرنا - مقامات دولتی و غیر دولتی و مسئولان نهادهای مختلف در پست‌های توئیتری جداگانه‌ای به مردم توصیه کردند برای روز سیزدهم فروردین در خانه بمانند.

در روزهای گذشته پویش هایی مبنی بر خانه ماندن اقشار مختلف جامعه برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا در شبکه‌های مجازی به راه افتاد که یکی از مهم‌ترین آنها هشتگ در-خانه- بمانیم بود.

از سوی دیگر نزدیک شدن به سیزدهمین روز از ماه فروردین نیز موج دیگری از توصیه‌ها را به وجود آورد تا هموطنان مانند سنت هرساله ایرانیان در روز طبیعت خارج از خانه نروند و با وجود اقدامات امنیتی و هشدارها بار دیگر در خارج از منزل خود دیده نشوند تا زنجیره انتقال این ویروس هر چه زودتر قطع شود.

مقامات و مسئولان نهادهای مختلف بر همین اساس از روز گذشته در حساب‌های کاربری خود در شبکه مجازی توئیتر پست‌هایی را در خصوص انجام ندادن سنت روز طبیعت (سیزده به‌در)  با هشتگ در خانه بمانیم را منتشر کرده اند.

جهانگیری: شهروندان براس سلامت در خانه مانده‌اند

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با انتشار دو پست جداگانه با شماره گذاری در خصوص روز سیزده به در نوشته است: «١)سیزده فروردین است؛ آیین ایرانی #سیزده_بدر و جشن طبیعت. امسال شهروندان عزیز برای سلامت خود و دیگران #در_خانه_مانده اند. صمیمانه از این مدنیت و تاب آوری و همکاری جمعی تشکر میکنم.

٢)رعایت طرح #فاصله_گذاری_اجتماعی اجتناب ناپذیر است، اما این فاصله ها "فیزیکی "است، دل ها و ذهن ها و اراده ها را به هم‌نزدیک کنیم. بیش از همیشه زمان "همبستگی اجتماعی"و "تفاهم ملی"است.»·

صالحی: خروج از منزل می‌تواند به تنفس مسمموم بینجامد

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در پستی نوشت: «سیزده نوروز، روز تنفس‌آزاد در طبیعت بود. امسال خروج از منزل و حضور در تفرجگاه‌ها، می‌تواند به تنفس مسموم بینجامد. #در_خانه_بمانیم.»

وی همچنین صبح امروز در پستی جداگانه یادآور شد: «این روزها با فوت طبیعی و یا حوادث غیر کرونایی، خانواده‌هایی عزادار می‌شوند که شرایط تشییع و مجالس سوگ برای‌شان وجود ندارد. این سوز تسلا نیافته در اعماق جان بازماندگان‌شان می‌ماند. بکوشیم با ارتباطات پیوسته غیر حضوری، مرهمی بر اندوه‌شان باشیم.»

آشنا: باید سیزده کرونایی را درخانه به‌در کرد

حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور نیز با انتشار دوباره پست وزیر فرهنگ تاکید کرد: «سوگواری به وقت کرونا»

آشنا با انتشار جمله «سیزده کرونایی را باید در خانه به‌در کرد.» بار دیگر خواستار ماندن مردم در خانه‌های خودشان شد.

 علیرضا زالی: رفتار ستودنی شهروندان نقطه روشنی برای کنترل کرونا است

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در توئیتی نوشت: امروز رفتار مسئولانه و ستودنی شهروندان تهرانی را نقطه روشنی برای کنترل کرونا می‌بینم.
زالی افزود: بزودی با همکاری شما ان شاالله شاهد پژواک بازیگوشی‌های کودکان در شهر خواهیم بود.

به گزارش وزارت بهداشت تا ظهر چهارشنبه ۴۷ هزار و ۵۹۳ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۰۳۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۵ هزار و ۴۷۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 از ظهر دیروز تا امروز ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۷ هزار و ۵۹۳ مورد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =