۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83735320
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هواپیمای روسی با تجهیزات پزشکی راهی آمریکا شد

مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک هواپیمای نظامی این کشور حامل تجهیزات پزشکی برای کمک به مقابله با بیماری کرونا به آمریکا ارسال شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که روسیه یک هواپیما حامل تجهیزات پزشکی به آمریکا فرستاده است اما ساعاتی پس از اظهارات او، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در سر دیگر دنیا به خبرنگاران گفت ما تازه در حال هماهنگ کردن امور برای پرواز هواپیمای ویژه کمک های پزشکی روسیه به آمریکا هستیم و هنوز این اتفاق رخ نداده است.

پسکوف افزود: برخی از مسائل مانع حل سریع مشکلات فنی در اعزام هواپیما شده بود.

اعزام این هواپیما در حالی صورت می گیرد که دوشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه زنگ زد و پس از وی وزیران خارجه دو کشور گفت وگو کردند.

ترامپ پس از آن گفت وگوی تلفنی اعلام کرد که روسیه به امریکا برای مقابله با کرونا کمک می‌کند. 

دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا با ارائه آماری اعلام کرده که شمار تلفات کرونا در آمریکا به ۴هزار و ۷۶ نفر رسیده که بیش از دو برابر آمار تلفات در روز شنبه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، بر اساس این آمار بیش از ۴۰ درصد تلفات کرونا در آمریکا در ایالت نیویورک بوده اند. تا کنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر در نیویورک بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که اهل نیویورک است نسبت به شرایط بسیار سخت در دو هفته آینده هشدار داده است.

بیمارستانهای صحرایی اضطراری در پارک مرکزی شهر نیویورک راه اندازی شده و این پایتخت مالی آمریکا در تلاش برای افزایش ظرفیت بیمارستانی پیش از به اوج رسیدن بیماری کرونا است.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که تا اوایل روز چهارشنبه بیش از ۱۸۹ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و بیش از ۴ هزار نفر جان باخته اند که بیشتر از تلفات اعلام شده ۳ هزار و ۳۱۰ نفری در کشور چین است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =