استاندار یزد، تداوم ضدعفونی مکان‌های عمومی را خواستار شد

یزد- ایرنا - استاندار یزد روز چهارشنبه در بازدید از نحوه اجرای طرح گسترده ضدغفونی مکان‌های عمومی و معابر سطح شهر یزد بر تداوم این فعالیت با همکاری سایر دستگاه‌ها تاکید کرد.

محمدعلی طالبی با اشاره به اهمیت همکاری تمام بخش‌ها با شهرداری در اجرای طرح از اقدام‌های انجام شده بعد از شیوع ویروس کرونا  قدردانی  کرد.

در  پی شیوع ویروس کرونا و گسترش سریع آن عملیات گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر شهری ،  اماکن عمومی و مراکز بهداشتی آغار شد.

این اقدام با همکاری نیروی انتظامی ، سپاه ، بسیج ، نیروهای محلی و ناوگان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با نظارت کمیته بهداشت ستاد مقابله با کرونا ادامه دارد.

همچنین رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد پیشتر به ایرنا  گفته بود: همزمان با روز طبیعت، سومین عملیات گسترده گندزدایی و ضدعفونی خیابان‌ها و معابر شهر یزد آغاز شده است.

سید محمد میرجلیلی به ایرنا افزود: این عملیات در راستای مبارزه با کرونا با همکاری نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، تشکل‌های مردمی و ناوگان آتش نشانی با نظارت کمیته بهداشت مقابله با کرونا تا شب ادامه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به استفاده از ماشین‌آلات سنگین آتش‌نشانی، تردد شهروندان در معابر شهری مانع از انجام عملیات گندزدایی و ضدعفونی می‌شود بنابراین شهروندان از تردد در خیابان‌ها خودداری کنند.

این مسوول اظهار کرد: ضدعفونی و گندزدایی ممکن است در برخی افراد ایجاد حساسیت کند بنابراین همکاری مردم و بیرون نیامدن از منزل کمک زیادی به اجرای موفق طرح و تامین سلامتی شهروندان دارد.

میرجلیلی گفت: عملیات گندزدایی از اهمیت زیادی در پیشگری کرونا برخوردار است و در روزهای آینده بر حسب ضرورت بعد از اطلاع‌رسانی قبلی با همکاری برخی سازمان‌ها و تشکل‌ها اجرا می‌شود.

از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان حدود ۶۰ درصد در شهر یزد زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =