مسیرهای ورودی به تفرجگاه‌های طبیعی اشتهارد مسدود شد

کرج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد گفت: مسیرهای ورودی به تفرجگاه‌ها و مراکز گردشگری طبیعی این شهرستان‌ با هدف ممانعت از تجمع مردم در روز طبیعت و قطع زنجیره انتقال کروناویروس، مسدود شده است.

حسین نعمایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مسیرهای ورودی به جنگل‌ تاغ این شهرستان نیز با هدف ممانعت از ترددهای غیرضروری و تجمع مردم به بهانه روز طبیعت، مسدود شده است.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اشتهارد  اظهار داشت: باهدف پیشگیری از بیماری کرونا وحفاظت از عرصه های جنگلی به دستور مدیرکل منابع طبیعی استان و ستاد کرونای شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان با تلاش نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان، مسیرهای منتهی به عرصه‌های طبیعی و جنگل تاغ تا اطلاع ثانوی مسدود شد.
وی ضمن قدردانی از همکاری مسوولان و مردم این شهرستان افزود: در این راستا با همکاری نیروی انتظامی ،شورا و دهیار تمام راه‌های منتهی به جنگل‌های تاغ و عرصه‌های تفرجی و طبیعی از چند روز گذشته در روستاهای بخش مرکزی و پلنگ آباد این شهرستان مسدود شد و افرادی که در طبیعت چادر برپا کرده بودند، فوری از منطقه تخلیه و هدایت شدند.

نعمایی با  بیان اینکه گشت‌های شبانه روزی پرسنل یگان حفاظت این شهرستان همچنان ادامه دارد، بر ماندن مردم در خانه ها و شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا تاکید و خواستار همکاری بیش از پیش دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا با اداره منابع طبیعی شد.

وی اظهار امیدواری کرد:با همکاری همه مردم و مسوولان بزودی این بیماری را شکست خواهیم داد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد همچنین از اعمال قانون و مجازات‌های قانونی برای متخلفان و سودجویان اراضی ملی در این ایام خبر داد و گفت: هرگونه برداشت فرآورده‌های مرتعی شامل قارچ و کنگر  و...ممنوع و با متخلفان مطابق قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

شهرستان اشتهارد دارای ۷۰ هزار هکتار اراضی ملی و مرتعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =