۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83735241
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گره زدن سبزه سیزده بدر به مطالعه کتاب

کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: تعطیلات نوروز را با خانه نشینی کرونایی گذرانیدم پس در روز طبیعت بیایید سبزه هایمان را به مطالعه گره بزنیم.

سالار قاسمی روز چهارشنبه درگفت وگو با ایرنا از مطالعه کردن به عنوان یک حرکت ارزشمند فرهنگی ، تربیتی ،آموزنده و تاثیر گذار در کیفیت دادن به زندگی فردی و اجتماعی یاد کرد.

وی با بیان اینکه امسال نوروز متفاوتی را به دلیل شیوع بیماری کرونا تجربه کردیم، اضافه کرد: با گره زدن سبزه عید برای گسترش فرهنگ مطالعه درکانون خانواده گامی تازه برداریم.

قاسمی  بیان داشت: مطالعه کردن بر توانایی های ذهنی، روحیات و احساسات انسان تاثیرات شگفت انگیز و ماندگاری دارد که همیشه معلمان در کلاس درس از دانش آموزان می خواهند به این موضوع مهم توجه خاصی در زندگی داشته باشند تا به اهدافشان دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: مطالعه کردن بهترین روش برای غلبه به استرس است به گونه ای که تاثیرآن از پیاده روی ویا موسیقی گوش دادن بیشتر می باشد.

قاسمی از کسب علم و دانش، درمان بیخوابی، ساختن انسانی لطیف و مهربان ، تقویت کارکرد مغز، ساختن انسانی جذاب، از بین بردن افسردگی، کمک به هدفمندی و غلبه بر مشکلات ، اجتماعی کردن انسان و بالا بردن دایره لغات به عنوان دیگرکارکردهای مطالعه یاد کرد.

وی تقویت مهارت نوشتن ، برخورداری بیشتر از سلامت جسمی، روشن فکری و دوستانه تربودن، تاثیر مثبت برتوانائی های شنیداری، کمک دریادگیری زبان های خارجی، تقویت خلاقیت، جلوگیری از بیماری الزایمرزودرس، مقابله با مشکلات مالی و تقویت روابط با دیگران به خصوص کودکان را از دیگر کارکردهای مثبت مطالعه عنوان کرد.

وی افزود: ساختن یک سخنور خوب و دنیایی بهتر، تاثیرات باور نکردنی روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی فردی و اجتماعی از دیگر کارکردهای مثبت کتاب خواندن است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: خواندن یک سازنده اساسی است زیرا کتاب ها اطلاعات مهمی در مورد موضوعات مختلف به انسان ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه کتاب بهترین هدیه ای است که می توان به مناسبت های مختلف آن را به دیگران هدیه داد، یادآورشد: این روزها که به ناچار برای قطع کردن زنجیره بیماری کرونا مجبور هستیم در خانه بمانیم باید به کتاب و مطالعه آن توجه کنیم.

قاسمی تاکید کرد: فرهنگ مطالعه درکانون خانواده با اختصاص دادن وقت برای خواندن کتاب و همچنین عضو شدن اعضای خانواده در کتابخانه و اختصاص دادن بخشی از درآمد خانواده به خرید کتاب تقویت می شود.

استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار فرهنگی شاغل دارد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =