غیبت خودروهای شخصی در جاده‌های خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس پلیس راه خراسان شمالی اعلام کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و توجه مردم به حفظ سلامت خود، موجب خالی شدن محورهای ارتباطی این استان از تردد خودروهای شخصی شده است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز تردد خودروها نسبت به روزهای پیشین به شدت کمتر شده است و حتی در مسیرهای فرعی نیز ترددها بسیار کاهش یافته و آنچه که بیشتر در جاده ها دیده می شود خودروهای باربری است.

وی افزود: علاوه بر اینکه روز ۱۳ فروردین مردم رعایت توصیه ها را داشته و در خانه مانده اند، مناطق و روستاهای هدف گردشگری هم با تمهیداتی که خود روستاییان و دهیاران اندیشیده اند عملا به روی خودروهای غریبه و ترددهای مازاد بسته شده است.

رییس پلیس راه خراسان شمالی اظهار داشت: پلیس همه محورهای فرعی و اصلی استان را زیر پوشش گرفته و در خروجی شهرها پلیس راهور و در طول  مسیر نیز پلیس راه حضور دارد.

سرهنگ حسین زاده با اشاره به کاهش ۳ هزار و ۵۰۰ تردد در روز ۱۲ فروردین نسبت به روز ۱۱ فروردین افزود: این روند همچنان ادامه دارد و در مجموع از ابتدای آغاز طرح فاصله گذاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل تردد در محورهای فرعی و اصلی استان ۷۵ درصد کاهش یافته است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور، مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه اجرا می‌شود و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

تردد خودروهای عبوری از استان به وسیله ۴۷ دستگاه ترددشمار نصب شده در سطح جاده های استان، مخابره می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =