۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83735211
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

جیرفت - ایرنا - بسته بودن ورودی‌ها و خروجی‌های جیرفت، طغیان رودخانه و تلف شدن ۵۶ دام در عنبرآباد، ارسال آب‌معدنی به مناطق سیل‌زده، پلمب ۴۶ واحد صنفی و واژگونی منجر به فوت خودروی پژو در محور کوهستانی دلفارد ازجمله خبرهای کوتاه امروز (چهارشنبه) در جنوب کرمان است.

ورودی‌ها و خروجی‌های جیرفت بسته است

ابوذر عطاپور وزیری فرماندار جیرفت گفت: امروز (سیزده‌بدر) به هیچ خودرویی اجازه خروج از شهر داده نمی‌شود و از ورود خودروها نیز جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: این تصمیم طبق مصوبات شورای تامین شهرستان جیرفت به منظور حفظ سلامت خانواده‌ها و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

فرماندار جیرفت اظهار داشت: امروز تمامی تفرجگاه‌ها و فضای‌های سبز درون و برون شهر تعطیل است از این رو تمامی شهروندان برای در امان ماندن از کرونا در خانه بمانند.

وی با بیان اینکه کرونا شوخی بردار نیست، گفت: عموم مردم باید به هشدارها در این خصوص توجه کنندُ در خانه بمانند و به سفر نروند.

عطاپور بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید کرد و افزود: در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ساکنان بومی هر شهر مجاز به ورود به شهر هستند و برای شناسایی افراد بومی ارایه کارت ملی، بیمه نامه و پلاک خودرو ملاک است و رانندگان غیر بومی باید در کمربندی شهرها به مسیر خود ادامه دهند تا به شهرشان برسند.

وی با بیان اینکه ورودی‌ شهر جیرفت با حساسیت ویژه ای به صورت شبانه روزی کنترل می‌شود، گفت: در حال حاضر با همکاری نیروی انتظامی، پلیس‌راه، نیروهای هلال احمر و شبکه بهداشت، ورودی‌های این شهر کنترل می‌شود.

طغیان رودخانه ۵۶ دام را در عنبرآباد تلف کرد

مدیر جهاد کشاورزی عنبرآباد گفت: در پی بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌های فصلی ۵۶ دام در عنبرآباد تلف شد.

محسن طاهری افزود:این دام‌های سبک در بخش مرکزی عنبرآباد تلف شدند و بارش شدید باران همچنین به یک واحد مرغداری خسارت وارد کرد.

وی تصریح کرد: پس از برآورد کارشناسان جهاد کشاورزی در مجموع بیش از ۴۵۰ میلیون تومان به دامداران  عنبرآباد خسارت وارد شد.

مدیر جهاد کشاورزی عنبرآباد اظهار داشت: باران شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی موجب آبگرفتگی بیش از ۲۰ هکتار از مزارع این منطقه شد.

۴۶ واحد صنفی متخلف در جیرفت پلمب شد

مسلم مروجی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدهای صنفی به دلیل رعایت نکردن مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا اعمال قانون شدند.

وی ادامه داد: با توجه به انتشار ویروس کرونا فقط واحدهای صنفی ضروری می‌توانند فعالیت کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از تشکیل سه تیم برای بازرسی از واحدهای صنفی جیرفت خبر داد و گفت: تیم‌های ذکر شده متشکل از  بازرسان این سازمان و اتاق اصناف، اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت از نقاط حساس شهر بازرسی می‌کنند. 

وی بر اهمیت سلامت مردم در شرایط حساس تاکید کرد و گفت: روند بازرسی‌ها از واحدهای صنفی ادامه دارد و در صورت رعایت نکردن مقررات، اعمال قانون می‌شوند.

 ارسال ۲ کامیون آب معدنی به سیل‌زدگان جنوب کرمان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: کارخانه آب معدنی زلال جیرفت ۷۰۰ بسته آب معدنی را در قالب ۲ کامیون به هموطنان سیل‌زده جنوب کرمان اهدا کرد.

 مروجی تصریح کرد: ارزش ریالی کالاهای اهدایی این کارخانه بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: کارخانه تولید آب معدنی زلال در روستای چمن شهرستان جیرفت قرار دارد.

واژگونی خودروی پژو در محور کوهستانی دلفارد به جیرفت یک کشته برجا گذاشت

سرگرد حسین‌زاده فرمانده پلیس راه جیرفت و عنبرآباد از وقوع یک فقره تصادف خودرو سواری پژو ۴۰۵ در جاده دلفارد محدوده باغعلیشر خبر داد و افزود: متاسفانه بر اثر این حادثه، راننده خودرو جان خود را از دست داد و سرنشین نیز مصدوم شد.

وی علت حادثه را ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت غیرمجاز عنوان کرد.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.