۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83735202
۰ نفر

برچسب‌ها

برخی شهروندان بوشهری کرونا را جدی نگرفته‌اند

بوشهر- ایرنا- مدیرروابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از مردم این استان به اندازه کافی بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند این درحالی است که این ویروس در کمین است و با کوچکترین سهل انگاری امکان ابتلا به آن وجود دارد.

سید مجید حسینی روز چهارشنبه در این رابطه افزود: سیزده بدر را در خانه بگذرانیم تا عامل انتقال موج دوم ویروس کرونا در جامعه نباشیم. 

وی یادآوشد: کرونا در کمین است به همین دلیل در راستای قطع زنجیره انتقال بیماری باید در خانه بمانیم و از کنار هم بودن لذت ببریم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای تامین سلامت مردم در حال اجراست پس به این طرح احترام بگذاریم و در راستای تامین سلامت خود و جامعه در خانه بمانیم.

حسینی اضافه کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در جامعه به ویژه نانوائی‌ها، میوه فروشی‌ها، هایپرمارکت‌ها، بانک‌ها و اداره‌ها ضروری است.

وی ادامه داد: رفتن به دامان طبیعت در روز سیزده بدر، رسمی کهن در میان ایرانیان است اما این آئین باستانی امسال به واسطه حضور میهمان ناخوانده با سال‌های قبل متفاوت است و برای شکست زنجیره کرونا باید در خانه ماند.

حسینی گفت: بعضی ها با تصور غلط می‌گویند ما به طبیعت می‌رویم و دستان خود را می‌شوئیم، ماسک می‌زنیم و اصول بهداشتی را رعایت می‌کنیم اما در واقع چنین تصوری وجود ندارد و آلودگی در بیرون از خانه در کمین افراد است.

مدیرروابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهرتاکید کرد: افراد مشکوک، مبتلا به کرونا و سالم با ثبت اطلاعات خود در سامانه  SALAMAT.GOV.IR  اقدام کنند تا در صورت نیاز تحت مراقبت و درمان قرار گیرند.

حسینی تاکید کرد: با رعایت فاصله گذاری اجتماعی سلامت را به مردم هدیه بدهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =