۸۵ اولویت وزارت راه در ۷ محور در سال «جهش تولید»

تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ۸۵ اقدام شاخص در هفت محور برای سال «جهش تولید»، از ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بخش بافت‌های فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تامین مسکن خبر داد.

«محمد اسلامی» در پنجمین جلسه ستاد برنامه‌ریزی و راهبری «جهش تولید» با اشاره به طرح‌های در دست اقدام و قابل بهره برداری تا پایان سال ۹۹ وزارت راه، اظهار داشت: اولویت‌بخشی به حوزه مسکن، نقش مهمی در تحریک اقتصاد کشور در صنایع مختلف مرتبط با ساخت و ساز خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه، طرح‌های نیمه تمام در حوزه راه‌های ریلی، جاده‌ای، روستایی و تکمیل طرح‌های بندری و ساخت شناورهای بومی را در سال «جهش تولید» از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه عنوان کرد.

اسلامی با بیان اینکه امسال در بخش ریلی، ۲ هزار دستگاه واگن و کشنده تولید داخل به ناوگان کشور افزوده می‌شود،‌ از ساخت بیش از هزار کیلومتر راه روستایی خبر داد.

وی گفت: برای ساخت ماشین آلات راهسازی، با شرکت هپکو، پیش‌تر قراردادی تنظیم شده که علاوه بر اینکه موجب خروج این شرکت و همکاران قطعه‌ساز آن خواهد شد، موجبات نوسازی ناوگان را نیز فراهم خواهد آورد.

اسلامی تکمیل راه آهن خواف - هرات را از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در سال جاری دانست و افزود: ساخت و تکمیلی راه آهن میانه- بستان‌آباد یکی دیگر از طرح‌های مهم در بخش ریلی، است که موجب کم شدن فاصله میان دو شهر تهران و تبریز شده و طول مسیر را بیش از ۱۱۴ کیلومتر کاهش می‌دهد و زمان سیر را بیش از ۵ ساعت کوتاه می‌کند.

در پنجمین جلسه ستاد برنامه‌ریزی و راهبری «جهش تولید» سازمان برنامه و بودجه که اختصاص به بررسی طرح‌های وزارت راه و شهرسازی داشت، طرح‌های در دست اقدام و قابل بهره‌برداری تا پایان سال ۱۳۹۹ بررسی و مقرر شد که نحوه تخصیص بودجه به این طرح‌ها در قالب یک تفاهم‌نامه مشترک، حداکثر تا پایان فروردین‌ماه مبادله شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha