۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 83735193
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۴ هزار نفر فراتر رفت

تهران – ایرنا – دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا با ارائه آماری اعلام کرده که شمار تلفات کرونا در آمریکا به ۴هزار و ۷۶ نفر رسیده که بیش از دو برابر آمار تلفات در روز شنبه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، بر اساس این آمار بیش از ۴۰ درصد تلفات کرونا در آمریکا در ایالت نیویورک بوده اند. تا کنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر در نیویورک بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که اهل نیویورک است نسبت به شرایط بسیار سخت در دو هفته آینده هشدار داده است.

بیمارستانهای صحرایی اضطراری در پارک مرکزی شهر نیویورک راه اندازی شده و این پایتخت مالی آمریکا در تلاش برای افزایش ظرفیت بیمارستانی پیش از به اوج رسیدن بیماری کرونا است.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که تا اوایل روز چهارشنبه بیش از ۱۸۹ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و بیش از ۴ هزار نفر جان باخته اند که بیشتر از تلفات اعلام شده ۳ هزار و ۳۱۰ نفری در کشور چین است.

این در حالی است که مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عضو کارگروه مقابله با کووید-۱۹ گفته که این کشور باید برای مرگ بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اثر این بیماری آماده باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =