۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 83735181
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ممنوعیت روز طبیعت در مازندران

ساری- ایرنا- همسو با مصوبات ستاد پیگیری و مقابله با کرونا مازندران با هدف قطع زنجیره انتقال این بیماری ،ممنوعیت در نظر گرفته شده در سیزدهم فروردین روز طبیعت با جدیت و قوت در حال اجرا است.

بر اساس اعلام رسمی نیروی انتظامی مازندران ممنوعیت تردد و حضور در اماکن تفریحی، گردشگری و ورودی‌های شهرها در روز طبیعت نیز در حال اجرا است و پلیس بدون هیچ تعارفی طبق مقررات و مصوبات با متخلفان برخورد می کند.

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، ورود کلیه افراد به مناطق تفریحی و گردشگری استان مازندران در روز طبیعت ممنوع است و در ورودی همه این تفرجگاه ها نیز ماموران انتظامی حضور فعالی دارند.

اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران نیز برای حفظ سلامت مردم و بر اساس  دستورالعمل صادر شده از سوی ستاد مرکزی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، بازدید و تردد در مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان شامل  پارک‌های ملی، پناهگاه‌های حیات وحش، اثر طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده  ممنوع کرده است.

۱۲پارک جنگلی ،۳۳۸ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر ،دامنه های جنگلی و کوهستانی ، رودخانه های پرآب ، چشمه های آب معدنی متعدد ، آبشارها ،غارها و بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده از جمله ظرفیتهای مهم طبیعی استان است.

از آن جایی که بیشتر تفرجگاه های مازندران از وردی برخی از روستاها نیز می گذرد دهیاران روستاهای استان نیز با هماهنگی نیروهای بسیج مانع حضور برخی از مردم که قصد ورودی به دامنه طبیعت در حوزه جغرافیایی روستا را دارند،می شوند.

همچنین اعضای شوراها و دهیاران روستاها نیز از حضور اهالی روستا نیز در دامن طبیعت جلوگیری می کنند و اگر افرادی سرپیچی کنند، طبق هماهنگی های صورت گرفته از سوی بخشداری و فرمانداری، نیروی انتظامی از طریق پاسگاه منطقه وارد عمل می شود.

حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰هزار نفری مازندران در بیش از ۲ هزارو ۵۰۰روستا زندگی می کنند.

بر اساس اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اگر چه روند ابتلا و بستری افراد مشکوک در استان کاهشی شده است اما  هم اکنون یک هزار و ۲۰۹ بیمار کرونایی در مازندران همچنان بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =