استاندار خراسان جنوبی از ورودی قاینات بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی همزمان با ۱۳ فروردین روز طبیعت از ایستگاه‌های کنترل مبادی ورودی شهرستان قاینات بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه با حضور در ورودی شهرستان قاینات از خدمات نیروی انتظامی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی، نیروهای بسیج سپاه پاسداران و هلال احمر که با تلاش شبانه‌روزی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مبادی ورودی و خروجی استان مستقر هستند، قدردانی کرد.

طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

پیش از اعمال محدودیت‌های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی ۹ گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان تعیین شده بود.

اکنون در لایه اول و ۱۱ محور مواصلاتی استان و در لایه دوم و ۱۳ محور بین شهری داخل استان، کنترل‌های لازم با هدف مصونیت مردم در برابر خطر انتشار و انتقال ویروس کرونا انجام می‌شود.

همچنین براساس تصمیم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا و در چارچوب طرح فاصله گذاری اجتماعی ورود به تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، تفرجگاه‌ها و عرصه‌های ملی و طبیعی در روز سیزدهم فروردین ممنوع است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.

شهرستان‌های قاینات، طبس و نهبندان سه ورودی اصلی به استان خراسان جنوبی هستند.

اخبار مرتبط