۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 83735176
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بهای جهانی نفت با افزایش ذخیره سازی آمریکا  کاهش یافت

تهران – ایرنا – بهای جهانی نفت خام روز چهارشنبه در پی افزایش ذخیره سازی نفت آمریکا و اختلاف بین اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت و نگرانی از افزایش مازاد عرضه نفت ، کاهش بیشتری را تجربه کرد.

به گزارش رویترز از توکیو ، در بحبوحه شیوع جهانی ویروس کرونا که موجب کاهش فعالیت های اقتصادی و کاهش تقاضای نفت شده است ، قیمت نفت به نزدیک پایین ترین رقم های خود از سال 2002 رسیده است. بهای نفت پس از کاهش های بی سابقه در ماه مارس ، سه ماهه اول سال جاری میلادی را با کاهش 70 درصدی به پایان رساند.

در آغاز معاملات امروز چهارشنبه اول آوریل در بازارهای آسیا ، بهای نفت برنت با 47 سنت معادل 1.8 درصد کاهش به هر بشکه 25 دلار و 88 سنت رسید. بهای نفت خام پایه بورس آمریکا در عین حال با 12 سنت افزایش به هربشکه 20 دلار و 60 سنت رسید که تحلیلگران میگویند این افزایش اندک به علت شرایط خاص معاملات در ابتدای سه ماهه دوم است.

این درحالی است که میزان ذخایر نفت خام  آمریکا هفته گذشته به میزان 10 میلیون و 500 هزار بشکه افزایش یافته و از میزان افزایش مورد انتظار 4 میلیون بشکه ای بسیار فراتر رفته است. در همین حال رویترز در خبری اختصاصی گزارش داده که وزارت انرژی آمریکا قصد دارد برای تبعیت از دستور دونالد ترامپ برای انباشتن ذخایر آمریکا با نفت ارزان موجود در بازار ،  امروز چهارشنبه به شرکتهای نفتی آمریکایی شرایطی برای اجاره فضا در ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اعلام کند . وزارت انرژی آمریکا طرح اولیه ای برای خرید 30 میلیون بشکه ارائه داد اما کنگره منابع مالی آن را تامین نکرد. ذخایر راهبردی نفت آمریکا ظرفیت ذخیره سازی 77 میلیون بشکه نفت بیشتر از میزان فعلی را دارد.

فعالان بازار نفت و انرژی می گویند در حالی که هیچ دورنمای مشخصی درباره طول مدت شیوع کرونا وجود ندارد ، حس و حال و فضای موجود در بازار انرژی هم تیره و تار است . در همین حال عربستان سعودی و سایر کشورهای عضو اوپک هم روز سه شنبه درخصوص نشست درماه آوریل برای بحث درباره کاهش قیمت ها به توافق نرسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =