«این هم پول ماهی» سرگرمی سیزده‌بدر کودکان

همدان- ایرنا- «این هم پول ماهی» یک انیمیشن جذاب و آموزنده است که امروز در پرتال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گرفت و گزینه مناسبی برای سرگرمی کودکان در روز سیزده‌بدر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این انیمیشن امروز از ساعت ۹ صبح به مدت ۲۴ ساعت روی این پرتال اینترنتی به نشانی http://omid.kpf.ir قابل دسترسی است.

بهناز ضرابی زاده گفت: فیلم‌ها و تئاترهای کانون تا ۱۵ فروردین به صورت آنلاین برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها نمایش داده می شود. 

 انیمیشن«این هم پول ماهی» ۱۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه‌ است و با اقتباس از کتابی با همین نام به نویسندگی ابراهیم زاهدی‌مطلق و تصویرگری بهرام خائف از انتشارات کانون پرورش فکری، ساخته شده است.

این اثر سال ۱۳۹۰ در امور سینمایی کانون تولید شد و داستان دخترکی به نام شکوفه است که در کنار یک مغازه‌ ماهی‌فروشی، چشمش به ماهی کوچک قرمزی در تنگ کوچک می‌افتد و می‌خواهد آن را بخرد.

دختر پولش کم است و قول می‌دهد که بعد از بردن ماهی، بقیه پول را برای مغازه‌دار بیاورد و مغازه‌‎دار هم ماهی را به او می‌دهد و می‌گوید اگر بقیه پول تا قبل از روز عید به دستش نرسد، ماهی از تنگ بیرون می‌پرد و می‌میرد.

 انیمیشن کوتاه «این هم پول ماهی»، تندیس طلایی بهترین اثر تلویزیونی هشتمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران را دریافت کرده است.

این اثر تاکنون در چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به نمایش در آمده و در چند بازار بین‌المللی فیلم همچون بوسان کره‌جنوبی، چک و کلرمون فراند فرانسه معرفی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =