احوالپرسی تولیت آستان قدس از درمانگران مبتلا به کرونا

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی در تماس‌های تلفنی با برخی پزشکان و پرستاران بیمارستان‌های مشهد که در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی خود نیز به این بیماری مبتلا شدند، گفت‌وگو کرد و از درگاه خداوند متعال برای این قهرمانان صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا سلامت و بهبودی مسئلت نمود.

به گزارش روز چهارشنبه آستان قدس رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در این تماس‌های تلفنی گفت: امروز کادر درمانی بیمارستان‌های کشور مخلصانه و ایثارگرانه در مسیر سخت و البته با ارزش دفاع از حریم سلامت جامعه قرار دارند و ثابت قدم در خط مقدم جبهه مبارزه با بیماری کرونا ایستاده‌اند.
وی افزود: تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان بهداشتی و درمانی کشور در بیمارستان‌ها و مواجهه با بیماران و روحیه جهاد و ایثار پزشکان و پرستاران قابل تقدیر و ستودنی است.
وی ادامه داد: تلاش بی‌دریغ و شبانه‌روزی پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌ها برای درمان بیماران مبتلا به کرونا، اجر و پاداش بزرگی نزد خداوند متعال دارد و مزد و اجر کار این عزیزان با خدمت در دستگاه حضرت امام رضا (ع) برابری می‌کند.  
تولیت آستان قدس رضوی کادر درمانی را مدافعان سلامت کشور خواند و گفت: از جوار بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) نایب الزیاره و دعاگوی تمامی پزشکان و پرستارانی هستم که با روحیه جهادگرانه و دلسوزانه در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در بیمارستان‌های کشور مشغول خدمت‎ می‌باشند و از درگاه خداوند منان و حضرت امام رضا (ع) برای تمام بیماران بالاخص پزشکان و پرستارانی که به واسطه خدمت به مردم بیمار شده‌اند، شفای عاجل و کامل مسئلت دارم.
وی با اشاره به حضور دوباره جمعی از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی مبتلا شده به کرونا در محل کار و بیمارستان‌ها پس از بهبودی، این روحیه جهادی را تداعی کننده حماسه‌های دوران دفاع مقدس و افتخارآمیز دانست.
آستان قدس رضوی از زمان شیوع ویروس کرونا اقداماتی را در راستای کمک به نظام بهداشت و درمان کشور شامل کمک ۳۵ میلیارد ریالی به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد، واردات یک میلیون ماسک N۹۵، تولید و توزیع روزانه ۵۰ هزار عدد ماسک با تأیید وزارت بهداشت، راه‌اندازی خط تولید مواد ضدعفونی کننده با ظرفیت روزانه ۳۰ هزار لیتر توسط مؤسسات دارویی رضوی و توزیع رایگان آن در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد، توزیع ۵۰ هزار بسته معیشتی در حاشیه شهر مشهد، اعزام خادمان و خادمیاران رضوی به بیمارستان‌های درگیر کرونا در نقاط مختلف کشور و توزیع غذا و بسته‌های متبرک و ایجاد پیوند معنوی آنان با حرم مطهر رضوی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =