۵۵ هزار ماموریت اورژانسی در استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۵۵ هزار ماموریت اورژانسی پارسال در این استان انجام شد.

دکتر «پریا بهرامی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۹ درصد از این ماموریت‌های ثبت شده در زمینه خدمات رسانی حوادث ترافیکی و ۸۰ درصد در ماموریت‌های حوادث غیرترافیکی بوده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۱۵ درصد از اعزام تیم‌های امدادی اورژانس استان در سال گذشته مربوط به حوادث ترافیکی بوده که منجر به درمان ۹ دهم درصد مصدومان و فوت ۲ دهم درصد هموطنان شد.

دکتر بهرامی افزود: سال گذشته مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان ۱۴ درصد از ماموریت‌های ترافیکی را در شهر و ۹ و هفت دهم درصد را در جاده‌ها انجام داد اما در این مدت گزارشی از حوادث ترافیکی روستایی به ثبت نرسید.

وی اظهار اشت:۴۳ هزار ماموریت اورژانسی در سال ۹۷ برای  استان مرکزی  انجام گرفت که ۲ و ۴۸ دهم درصد خدمات گیران در این ماموریت‌ها مشکلات تنفسی داشتند، ۶۲ دهم درصد دچار نارسایی قلبی بودند ، ۲۳۹ دهم درصد زنان و ۳۸ دهم درصد بر اثر سوختگی  آسیب دیده بودند.

۵۸ پایگاه اورژانس زمینی یک پایگاه هوایی و پنج پیگاه اورژانس موتوری در استان مرکزی خدمات‌رسانی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =