ایرانشناس روس: مردم همچنان به توصیه‌ها برای ماندن در خانه توجه کنند

مسکو - ایرنا- «ایرج بایف» شرق شناس و رئیس کنگره ایرانی زبانان استان «نیژنی نووگراد» روسیه گفت: مردم ایران باید برای حفظ سلامتی خود و افزایش شانس برای مهار هرچه سریعتر بیماری کرونا به توصیه‌های دولت ایران توجه کرده و در خانه بمانند.

بایف روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو افزود: خروج ایرانیان در روز طبیعت از خانه و حضور در بوستان ها و تفرجگاه ها، میزان انتشار ویروس کرونا را به شدت افزایش می‌دهد.

وی افزود: رعایت قرنطینه و خودانزوایی خانگی مساله‌ای سیاسی نیست و آزادی‌های افراد را بیهوده محدود نمی‌کند و مردم ایران نباید آن را به عنوان یک اقدام سرکوبگرانه قلمداد کنند.

عضو اتحادیه نویسندگان حرفه‌ای و انجمن نظامی – تاریخی روسیه ادامه داد: در روسیه در زمان حاضر در حدود ۵۰ جمهوری و استان خودانزوایی خانگی اعلام شده است و این در حالی است که شمار قربانیان کرونا و بیماران مبتلا به این بیماری در ایران و روسیه به هیچ وجه قابل قیاس نیست.

وی گفت: این یک تدبیر سخت و اجباری اما موجه است و افرادی که از شرایط خودانزوایی خانگی تخطی کنند جریمه نقدی می شوند و در مواردی مطابق قانون به زندان می‌روند.

کارشناس روس اضافه کرد: ماندن در خانه و توجه به توصیه‌های بهداشتی، در کاهش سطح بیماری کرونا در جامعه موثر خواهد بود و به همین دلیل باید مورد توجه خاص قرار گیرد و دولت موظف است از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی اطلاعات کافی در اختیار مردم قرار دهد.

بایف معتقد است که ایرانیان ذاتا افراد دارای انضباط هستند و در این شرایط حساس برای کشور خود مسئولیت پذیری اجتماعی از خود نشان می دهند.

وی که آشنا به امور ایران است و چند بار نیز به این کشور سفر کرده است گفت که ایرانیان در طول تاریخ با شرایط سخت تر از کرونا مواجه شده و هر بار سرافراز بیرون آمده اند و شکی نیست که این بار نیز بر این بیماری غلبه خواهند کرد.

کارشناس روس همچنین ابراز امیدواری کرد که در ایران تحقیقات علمی گسترده در مورد این بیماری صورت گیرد و نتیجه این تحقیقات، بر وجهه علمی ایران در عرصه جهانی تاثیر مثبت گذارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =