استاندار اردبیل: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ورودی بیمارستان‌ها را کاهش داده است

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل گفت: با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مشارکت بسیار خوب اهالی استان شاهد کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها و بستری مربوط به کرونا هستیم.

 اکبر بهنامجو چهارشنبه در جلسه بررسی روند غربالگری و تاثیرات آن و فرایند درمان بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان افزود: اگر این مورد کماکان مورد توجه و رعایت مردم  قرار بگیرد، شاهد سیر نزولی بیماری در استان و کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری بیان‌کرد: نتایج حاصل از اجرای این طرح در مسیر بهداشتی و ارتقای امنیت سلامت استان قرار می‌گیرد.

او گفت: با توجه به شروع مرحله دوم غربالگری ظرف ۱۰ روز آینده مرحله دوم اجرای طرح انجام و نتایج بدست آمده از مراحل اول و دوم در مسیر مراقبت‌های بهداشتی و ارتقای امنیت سلامت استان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بهنامجو با اشاره به اینکه در مرحله اول غربالگری بیش از ۹۸ درصد نتایج حاصل از غربالگری در مسیر ارتقای امنیت سلامت استان قرار می‌گیرد، افزود:  ضرورت دارد در خصوص گروه‌های پرخطر برخوردار از بیماری‌های زمینه‌ای چون فشارخون، دیابت و مشکلات قلبی و عروقی مراقبت‌های لازم از سوی متولیان بهداشت و مردم صورت گیرد تا ضمن تامین نیازها از تردد آن‌ها به محیط‌های شهری و آلوده و پرخطر احتمالی پرهیز شود.
وی همچنین در زمینه نیازمندی‌های بهداشتی استان اردبیل اظهارداشت: با راه‌اندازی واحد تولیدی ماسک در داخل استان از روزهای آتی مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =