کیفیت هوای پایتخت در روز طبیعت پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه همزمان با ۱۳ فروردین روز طبیعت، از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۵ در شرایط پاک است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۴۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۴  و منواکسید کربن با شاخص ۱۰ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهر ری (منطقه۲۰) و شهرداری (منطقه۲۱) هر دو با شاخص ۴۷ و شاد آباد(منطقه ۱۸) با شاخص ۴۰ طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های پونک با شاخص ۱۹، شریف(منطقه ۲) با شاخص ۲۶ و ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۲۸، در همین مدت با کمترین آلایندگی ممکن، جز پاکترین مناطق تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۷ روز هوای پاک و ۵ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =