تردد در جاده‌های خراسان شمالی ۶۰ درصد کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: در طرح نوروزی امسال، بیش از ۲ میلیون و ۵۸ هزار تردد در جاده های استان ثبت شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۶۰ درصد کاهش دارد.

جعفر شهامت روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه پارسال تا ۱۲ فروردین جاری، ۱۸۶ هزار و ۲۳۵ دستگاه خودرو به استان وارد شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۴ درصد کاهش دارد.

وی افزود: شمار تردد خروجی استان هم در این مدت، ۱۷۵ هزار و ۵۱۰ دستگاه ثبت شده است که این رقم هم به نسبت پارسال، ۶۴  درصد کاهش یافته است.

شهامت خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی، ورود ۱۱۰ دستگاه اتوبوس به استان ثبت شده است که این رقم به نسبت مدت مشابه پارسال ۵۹ درصد کاهش دارد همچنین شمار ناوگان اتوبوسی خروجی از استان هم ۱۰۷ دستگاه گزارش شده که این رقم هم ۶۴ درصد کاهش دارد.

وی گفت: روز گذشته هم ورود ۶ هزار و ۴۴۱ دستگاه وسیله و خروج ۶ هزار و ۶۲۱  دستگاه وسیله نقلیه به استان ثبت شده است که ترددهای ورودی در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۷ درصد و تردد خروجی ۷۴ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تردد در جاده ها کاهش یافته و راه ها خلوت شده است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور، مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه اجرا می‌شود و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

تردد خودروهای عبوری از استان به وسیله ۴۷ دستگاه ترددشمار نصب شده در سطح جاده های استان، مخابره می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =