۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۴
کد خبرنگار: 924
کد خبر: 83735088
۰ نفر

برچسب‌ها

مشارکت ۶۸ درصدی مردم تبریز در غربالگری کرونا

تبریز- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تا امروز ۶۸ درصد جمعیت تبریز در طرح غربالگری کرونا شرکت کرده اند.

محمد حسین صومی با اشاره به اینکه طرح غربالگری کرونا از طریق سامانه سلامت و با پیگیری مراکز بهداشت اجرا می شود، اعلام کرد: میانگین مشارکت مردم استان آذربایجان شرقی در این طرح ۸۲ درصد است.

وی با بیان اینکه کارشناسان شبکه بهداشت با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه یکپارچه بهداشت، با شهروندان تماس گرفته و از آنان سووالاتی که مربوط به علائم ویروس کرونا می باشد را می پرسند، از مردم خواست پیشقدم شده و از طریق تماس با شماره ۴۰۳۰ یا ورود به سامانه اینترنتی www.salamat.gov.ir  در این طرح ملی مشارکت کنند.

وی با اعلام اینکه ۴۰۰ مرکز سلامت استان در ساعت اداری و ۶۰ مرکز هم بعداز ظهرها فعال هستند گفت: یک مرکز هم بزودی در قره ملک فعال می شود .

صومی با تاکید بر اینکه وظیفه شهروندان در شرایط کنونی در خانه ماندن و حضور نیافتن در اجتماعات است، اظهار کرد: بیرون آمدن از خانه در روز طبیعت نخسی سیزده را مضاعف می کند.

وی همچنین نسبت به تولیید و توزیع انفرادی ماسک هشدار داد و گفت: ماسک های استاندارد باید سه لایه و دارای یک لایه جاذب داخلی باشند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: قراردادن ماسک های تولید شده در گرمخانه ای با دمای بالای ۷۰ درجه سانتی گراد ضروری است  و در برخی موارد هم از اتوکلاو یا گاما برای ضد عفونی ماسک استفاده می شود.

وی همچنین با اعلام اینکه کیت هایی جدید آزمایش کرونا از هفته آینده وارد استان آذربایجان شرقی می شود، گفت: به این ترتیب امکان آزمایش روزانه تا یکهزار نفر در استان فراهم می شود.

صومی با اعلام اینکه در زمان حاضر ۶۵۰ بیماری قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، اظهار کرد: روند ابتلا به کرونا در استان همچنان صعودی است و وارد مرحله کاهشی نشده ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =