اسکان خانواده بی‌سرپناه نقده‌ای با تلاش خبرنگاران خیّر

مهاباد- ایرنا- یک خانواده بی‌سرپناه در شهرستان نقده که به دلیل ناتوانی در پرداخت اجاره بهای محل سکونت خود بی‌خانمان شده بود با تلاش چند نفر از خبرنگاران ارومیه و نقده و با همت یک خیر ارومیه‌ای اسکان پیدا کرد.

شهردار محمدیار روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خانواده که یک زن و شوهر بودند به دلیل ناتوانی مالی در اجاره کردن محل سکونت بی‌خانمان شده بودند و در یک خانه مخروبه در شهر محمدیار بدون داشتن هیچگونه امکانات اولیه زندگی می‌کردند.

مهدی ناهید اضافه کرد: به ابتکار «امید شکریازی» یکی از خبرنگاران خیّر ارومیه برای کمک به این زوج بی‌خانمان جمعی از خیران و خبرنگاران شهرستان‌های ارومیه و نقده وارد عمل شده و در یک تلاش جمعی ۱۰ ساعته توانستند این خانواده بی‌خانمان را اسکان دهند. 

وی افزود: این خیران توانستند با اجاره کردن یک منزل مسکونی در شهر نقده که اجاره آن توسط « آسو فتاح پناه» خیر ارومیه‌ای پرداخت می‌شود و تامین پوشاک و برخی اقلام موردنیاز زندگی از سوی جمعی از خانواده‌های خیر محمدیار این زوج را در محل آبرومندانه‌ای اسکان دهند.

وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد تا اداره بهزیستی و یک مرکز نیکوکاری در شهر نقده این خانوده را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.  

وی با قدردانی از این اقدام انسان‌دوستانه اهالی رسانه اظهار داشت: در شرایطی که همه توجهات برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در جامعه معطوف است این اقدام خیرخواهانه جمعی از این خیران جای تامل بسیار دارد.

به گزارش ایرنا در پی بی‌خانمانی این خانواده نیازمند و انعکاس آن در فضای مجازی این گروه از خیران به صورت کاملا خودجوش وارد عمل شده و توانستند در مدت زمان کوتاهی محل مناسبی را برای این زوج تهیه کنند.

شهرستان نقده در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۰۰ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =