پاسخ رئیس رادیو تلویزیون های عراق به جنگ روانی آمریکایی ها

بغداد - ایرنا - سید «حمید الحسینی» از فرماندهان مقاومت و رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون های عراق گفت که آمریکایی ها در عراق شکست خورده اند و عقب نشینی آنها از مقرهای خود نشانه بازر این شکست است و ما معتقدیم آنها حتی پایگاه «عین الاسد» را هم تخلیه کرده اند.

الحسینی روز چهارشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا بیان کرد که آمریکایی ها کاملا در عراق شکست خورده اند و اکنون در حال خروج از بسیاری از پایگاه ها و مقرها هستند حتی سفارت بزرگ خود در بغداد را نیز تخلیه کردند.

وی ادامه داد که آنها حتی در موصل نیز که الان هیچ مشکلی در آنجا وجود ندارد عقب نشینی کرده اند، از پایگاه های کرکوک، بسمایه، حبانیه و خیلی از مقرهای دیگر نیز خارج شده اند.

این فرمانده مقاومت عراق افزود که آمریکا در نبرد زمینی نیرویی ندارند و فقط در دو نقطه مستقر هستند یکی در عین الاسد (استان الانبار) و دیگری پایگاه «حریر» در اربیل کردستان؛ ما معتقدیم که حتی نظامیان خود را در عین الاسد نیز خارج کرده و نیروی آن چنانی در این پایگاه ندارند.

الحسینی تاکید کرد که عقب نشینی آمریکایی ها به سبب آمادگی بالای رزمی و روحی نیروهای مبارز شامل الحشد الشعبی، مقاومت و همه رزمندگان عراقی انجام شده است.

جنگ تبلیغاتی آمریکایی ها

وی با اشاره به هیاهوی رسانه ای در مورد نقل و انتقال ها و تحرک های نظامی آمریکا در عراق گفت که آمریکایی ها برای اینکه هیمنه پوشالی خود را نزد دنیا حفظ کند و به نیروهای وابسته و مزدوران خود در عراق روحیه دهند این جنگ تبلیغاتی را به راه انداخته است.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراق اضافه کرد که ما به عنوان نیروهای مقاومت قبول داریم که از نظر هوایی آمریکا  می تواند برخی مقرها را هدف قرار دهد و حتی بعضی شخصیت ها را نیز ترور کند، اما این هنر نیست و در نهایت دست برتر از آن ماست و از نظر نیروی زمینی قوی تر از دشمن هستیم.

الحسینی افزود که زمین کاملا در اختیار و کنترل نیروهای ماست و نگرانی آن چنانی در مورد درگیری نظامی زمینی با دشمن نداریم.

آمریکا از لحاظ نظامی شکست خورده است

این فرمانده جبهه مقاومت عراق با بیان اینکه واشنگتن تحمل کشته شدن نظامیانش را ندارد، تاکید کرد که آمریکا از لحاظ نظامی شکست خورده است، بنابراین چاره ای جز عقب نشینی ندارد چون هم تهدید شد و هم موشک های زیادی در پایگاه هایش فرود آمد.

وی ادامه داد که آمریکا در آخرین اقدام سیاسی توسط  «برهم صالح» که نزد کردها حتی حزب متبوعش هم مطرود است، نامزد وابسته به خود را مامور تشکیل دولت کرد که گروه های شیعه با وی مخالف هستند و به هیچ وجه اجازه تشکیل دولت را به او نخواهند داد.

الحسینی افزود که همه اینها نشان می دهد که آمریکا در عراق با شکست سیاسی، نظامی و روحی مواجه شده است، حتی عوامل وابسته به واشنگتن نیز در میدان های اعتراضات که برای موفقیت آنها سرمایه گذاری کلان مادی و معنوی کرده بود نیز اکنون سرخورده و سردرگم شده اند و نمی دانند که باید چه کنند.

تهدیدهای آمریکا توخالی است

وی در ارتباط با جنگ روانی و فضاسازی های رسانه که طی روزهای اخیر براه انداخته اند، گفت که تهدیدهای آمریکایی ها تو خالی است و در نهایت شاید بتوانند یک مقر یا دو مقر نیروهای مقاومت را هدف قرار دهند، اما نمی توانند در زمین بجنگند چون اگر برخورد نظامی زمینی انجام گیرد گور خود را کنده اند؛ بنابراین باید به این نکته توجه کرد نمی توانند در روی زمین کاری از پیش برند.

طرح اقدام نظامی شایعه است

رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی عراق اضافه کرد که یکی از نقشه های آمریکایی ها توطئه کودتای نظامی است که به سبب آنکه بیشتر نیروهای عراقی ملی گرا و شیعه به کشور خود عشق می ورزند این نقشه هم ناکام خواهد ماند.

وی طرح برخی اخبار مبنی بر اقدام نظامی در عراق را شایعه دانست و تاکید کرد که این شایعه ها با هدف تقویت روحیه نظامیان این کشور مطرح می شود.

الحسینی گفت که مجموعه نیروهای مقاومت عراق با روحیه بالا در آمادگی کامل به سر می برند و در صورت هر گونه خطای راهبردی، آمریکا پاسخ دندان شکن و کوبنده دریافت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =