شهید شاخص سازمان بسیج رسانه قزوین در سال ۹۹ معرفی شد

قزوین - ایرنا - شهید حمیدرضا کشاورز مرآت خبرنگار مجله جوانان وابسته به روزنامه اطلاعات به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج رسانه قزوین در سال ۹۹ معرفی شد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: معرفی شهید شاخص در سازمان بسیج رسانه استان قزوین در راستای آشنایی و بهره‌گیری هرچه بیشتر هم استانی‌های عزیز به ویژه اهالی فرهیخته و بصیر رسانه از روش و سبک زندگی شهدا صورت می‌گیرد.
محمد کشاورز افزود: امنیتی که امروز شاهد آن هستیم نتیجه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی جوانان دیروز این مرز و بوم است چون آنان از تمام هستی خود در راستای اعتلای انقلاب و نظام گذشتند و همه ما در قبال خون‌های به ناحق ریخته آنان مسئول هستیم.
وی اضافه کرد: شهدا می‌توانند در همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهید شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا صورت می‌گیرد.
کشاورز گفت: الگوهای بسیار جامع و کاملی به لحاظ ویژگی‌های برجسته اخلاقی میان هزاران شهید کشورمان وجود دارد اما تاکنون تعداد انگشت شماری از این شهدا در جامعه معرفی شده‌اند که باید با کمک رسانه‌ها و مطبوعات استان برای معرفی آنها در جامعه تلاش کنیم.
وی با اشاره به معرفی شهدای شاخص در سال‌های گذشته گفت:شهید ابراهیم سهیلی راد در سال ۱۳۹۷ و شهید طهماسب شیخ حسنی در سال ۱۳۹۸ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.
شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان خبرنگار در مجله جوانان که وابسته به روزنامه اطلاعات بود فعالیت داشت و با تهیه اخبار و گزارش‌های اجتماعی و فرهنگی نسبت به انتقال وقایع پیرامونش در مجله اقدام می کرد.
این شهید والامقام در دهم مرداد ۱۳۴۵، در روستای سیاهپوش در بخش طارم سفلی از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. دانش آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود که از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
استان قزوین سه هزار شهید گلگون کفن دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =