گشت هوایی پلیس یزد برای رصد رفتار ترافیکی رانندگان آغاز شد

یزد- ایرنا- جانشین انتظامی استان یزد گفت: فعالیت گشت هوایی پلیس راه برای کنترل مستمر تمامی جاده‌های درون و برون شهری و رصد رفتار ترافیکی رانندگان در استان آغاز شد.

سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این عملیات از روز ۱۲ فروردین‌ماه جاری با آمادگی کامل ماموران آغاز شد و تا پایان تعطیلات نوروز امسال با جدیت پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: رانندگانی که با نادیده گرفتن مقررات اقدام به تردد در جاده‌های شهری و برون شهری داشته باشند شناسایی و طبق مقررات علاوه بر توقیف وسیله نقلیه ، پنج میلیون ریال جریمه می‌شوند.

جانشین انتظامی یزد اظهار کرد: رعایت مقررات به خصوص در روز طبیعت توسط مردم و پرهیز از تردد در سطح معابر و خیابان‌ها موجب حفظ سلامت مردم و پیشگیری از بیماری کروناست.

هاشمی‌فر با قدردانی از افرادی که از ابتدای سال‌جاری تاکنون با پلیس در اجرای طرح‌های مختلف همکاری داشته‌اند بیان کرد: موفقیت برنامه‌ها و غلبه بر کرونا در گرو همکاری همه افراد است.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های برون شهری استان رفت و آمد می‌کنند.

استان یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلو متر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع راه های آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر، راه‌های شریانی و ملی است.

یزد در بحث طول راه‌های شریانی رتبه ۱۰ کشوری را دارد، از لحاظ طول بزرگراه در جایگاه هشتم، طول راه اصلی در رتبه ۱۴ ،‌ طول راه‌های فرعی در جایگاه ۱۵ و طول راه روستایی رتبه ۲۲کشوری را داراست.

استان یزد بر اساس آمار سال ۱۳۹۵ با یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در مرکز جفرافیایی ایران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =