کمک میلیاردی مردم قزوین به دانشگاه علوم پزشکی

قزوین - ایرنا - معاون توسعه، مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: صاحبان صنایع و مردم ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای کمک به بیماران کرونایی به حساب مشارکت‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین واریز کردند.

محمد علی معصومی فر روز چهارشنبه در تشریح هزینه‌های درمان بیماران کرونایی، گفت: با شیوع بیماری کرونا تعداد تخت‌های مورد نیاز بخش مراقبت‌های ویژه ( ICU) چهار برابر شده و تجهیزات مورد نیاز بسیار گران است.

معصومی فر اضافه کرد: دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) و مانیتورهای کنترل علائم حیاتی و دستگاه اکسیژن ساز از جمله این تجهیزات است.

وی افزود: پس از شیوع بیماری حدود ۳۰ دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) که قیمت هر دستگاه ۲۵۰ میلیون تومان بوده، خریداری شده و همین تعداد دیگر هم نیاز است.

معصومی فر به لزوم دستگاه اکسیژن ساز هم اشاره و بیان کرد: قیمت هر دستگاه اکسیژن ساز ۲ میلیارد تومان است.

وی هزینه خرید یک دستگاه سی تی اسکن را هم پنج میلیارد تومان بیان کرد که برای تشخیص این بیماری ضروری است.

معصومی فر در مورد وسایل حفاظت شخصی مانند ماسک، دستکش، شیلد، گان و لباس ایزوله کادر درمان هم گفت: روزانه حدود ۶ هزار جفت دستکش و ماسک و حدود هزار لباس ایزوله استفاده می‌شود.

معصومی فر با بیان این موارد به هزینه‌های بالای درمان اشاره کرد و از خیران، متمولان و مردم برای عبور از این اپیدمی تاریخی کمک خواست.

وی گفت: خیران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ۵۸۹۴۶۳۷۰۲۲۲۲۲۲۳۳ و شبا  IR ۷۰۰۱۳۰۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۳۷۱۶۸۵۹۹ واریز کنند.

معصومی فر همچنین از خیران سلامتی که به خرید یا تولید محصولاتی مانند ماسک،  لباس و دستکش اقدام می‌کنند خواست قبل از خرید یا تولید با معاونت غذا و دارو یا ستاد مدیریت بحران مشورت کنند که اقلام تولید و یا خریداری شده از حداقل استاندارد بهره‌مند باشد.

تاکنون ۹۵۷ نفر در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده، ۶۳۱ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۱۳۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =