استاندار آذربایجان‌غربی: هدف از محدودیت تردد در روز طبیعت حفظ سلامت مردم است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به برخی محدودیت‌های اعمال‌شده در روز طبیعت امسال، گفت: اعمال محدودیت تردد در این روز برای صیانت از سلامت مردم است.

محمدمهدی شهریاری سه‌شنبه شب در جلسه فوق‌العاده تصمیم‌گیری برای مدیریت ترددها در روز سیزده بدر افزود: روند شیوع ویروس کرونا باید با برنامه‌ریزی مناسب متوقف شود که این تصمیم نیز در همین راستا اتخاذ شده‌است.

وی اضافه کرد: با توجه به تصمیم ستاد استانی و دستورالعمل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، محدودیت‌های ویژه برای جلوگیری از خروج مردم به‌سمت تفرجگاه‌های داخل و خارج از شهرها مصوب شده که باید به طور کامل اجرا شود.

وی با قدردانی از همراهی تعداد بسیار زیادی از مردم آذربایجان‌غربی با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، از مردم استان خواست تا در راستای تمکین به توصیه‌های پزشکی و بهداشتی و نیز قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، امروز از منازل به قصد تفریح خارج نشوند.

به گزارش ایرنا، طبق گفته فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی، همه مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان در روز جاری بسته است و امکان ورود و خروج وجود ندارد؛ در صورتی که هر شهروندی از قانون تخطی کند، ضمن جریمه نقدی، خودرو او نیز به مدت یک ماه به پارکینگ منتقل خواهد شد.

ممنوعیت در ارومیه شامل ۹ خروجی شهر ارومیه به طرف جاده مهاباد، اشنویه، اول جاده سلماس، اول جاده سرو، اول جاده بند، اول روستای بزوج، انتهای رودکی به طرف روستای خطایلو، روستای بادکی، المهدی و دهکده چی‌چست است.

در داخل شهر ارومیه نیز حضور در تمامی پارک‌ها، بوستان‌ها، اماکن تفریحی و محیط‌های پیرامونی از جمله ائللرباغی، گوللرباغی، الغدیر، یاس، گلدیس، تخم مرغی، ساعت، حضرت پور، پارک جنگلی و قائم ممنوع اعلام شده‌است.

ممنوعیت‌های مشابه نیز در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی اعمال شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =