۴۰۰ مامور انتظامی و بسیج در ورودی و خروجی شهرهای اردبیل مستقر شدند

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان با جدیت اجرا می‌شود، از استقرار ۴۰۰ نیروی انتظامی و بسیج با همکاری فرمانداری‌ها در ۳۰ نقطه از مسیرهای ورودی و خروجی شهرهای استان خبر داد.

 بهروز ندایی روز چهارشنبه گفت: در این نقاط از ورود و خروج خودروها از شهری به شهر دیگر ممانعت و در صورت تخلف جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف خودرو را به دنبال دارد.

وی هدف از کنترل عبور و مرور و ترغیب به ماندن در خانه را اقدامی در جهت حفظ سلامت مردم ذکر کرد.

او بیان‌کرد: نتیجه این اقدامات ثابت ماندن روند صعودی کرونا در استان بوده و باید تا کاهش و رفع این ویروس ماندن در خانه را ادامه دهیم.

ندایی همچنین از تشدید رفت و آمد خودروها در داخل و خارج شهر در روز طبیعت با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان خبر داد و اظهارداشت: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به سایر نقاط استان و کشور لازم است، مردم روز طبیعت را در خانه مانده و از حضور در مناطق گردشگری و پارک ها و بوستان ها پرهیز کنند.

او افزود: در روز ۱۳ فروردین، تمام مراکز تفریحی، گردشگری و بوستان ها کنترل شده و از حضور و تجمع افراد جلوگیری می‌شود.

معاون استاندار اردبیل گفت: در جریان مبارزه با کرونا و ماندن در خانه اصناف و تولیدکنندگان مواد غذایی ، اعم از سوپر مارکت‌ها و  نانوایی‌ها  به ادامه فعالیت در طول شبانه‌روز با رعایت موازین بهداشتی ترغیب شده‌اند.

ندایی افزود: اصناف و بازاریانی که نوع فعالیت آنها غیرضروری است، ملزم به تعطیلی واحدهای خود هستند و در صورت تخطی، واحدهای آنان به مدت یک‌ماه پلمب می‌شود.
وی بیان کرد: داروخانه‌های استان نیز باز بوده و همه نیازهای بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده به وفور در این مراکز وجود دارد و در حاشیه شهر نیز خیرین و سپاه اقدام به توزیع مواد ضدعفونی کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =