سوء استفاده عربستان از بحران کرونا برای بازداشت مخالفان

تهران- ایرنا- منابع خبری روز سه شنبه اعلام کردند که مقام‌های سعودی با سوء استفاده از بحران ویروس کرونا که جهان درگیر آن است، در ۲۴ ساعت گذشته بازداشت‌های تازه‌ فعالان سیاسی این کشور را آغاز کرده اند.

به گزارش الجزیره، حساب کاربری «زندانیان عقیدتی» در عربستان سعودی اعلام کرد که این بازداشت ها شامل شمار زیادی از فعالان رسانه ای و دیگران می شود.

بر اساس این گزارش، "منصور الرقیبه" فعال رسانه ای عربستانی جزو افرادی است که در ارتباط با توییت هایش بازداشت شده است.

حساب کاربری «زندانیان عقیدتی» در عربستان سعودی همچنین از بازداشت فعالان رسانه ای آن هم در زمان شیوع کرونا انتقاد کرده است.

پیش تر نیز این حساب کاربری از مقام های سعودی خواسته بود به دلیل شیوع کرونا نسبت به آزادی بازداشت‌ شدگان عقیدتی از جمله  "سفر الحوالی"، "سلمان العودة" و "موسی القرنی" اقدام کنند.

سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری در سراسر جهان با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونا در بین بازداشت‌ شدگان سیاسی خواستار آزادی آنها و کسانی که هنوز محاکمه آنها با هر اتهامی تمام نشده است، شدند.

پنجشنبه گذشته کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از دولت‌ های جهان خواست تا با توجه به بیماری همه گیر "کرونا " نسبت به آزادی زندانیان عقیدتی اقدام کنند.

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن «محمدبن سلمان» ولیعهد این کشور، اقدامات شدیدی علیه نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده‌ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تاکنون شماری از آنان را به زندان و اعدام محکوم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =