بیش از ۱۳ هزار دستگاه خودرو از مبادی ورودی هرمزگان برگشت داده شد

بندرعباس- ایرنا- با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، ۱۳ هزار و ۷۴۳ دستگاه خودرو از هرمزگان برگشت داده شد.

سردار غلامرضا جعفری روز چهارشنبه اظهار داشت: طرح فاصله گذاری اجتماعی از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه همزمان با سراسر کشور در استان هرمزگان به اجرا درآمده است.

وی افزود: با اجرای این طرح از ورود افراد غیربومی پیشگیری می شود و ورودی های استان با حضور نمایندگاه پلیس، بسیج و هلال احمر تحت کنترل است.

سردار جعفری تصریح کرد: از ابتدای آغاز این طرح تا دوازدهم فروردین ماه ۱۷۹ هزار و ۶۳۴ دستگاه خودرو در مبادی ورودی هرمزگان بررسی شدند که از این شمار ۱۳ هزار و ۷۴۳ دستگاه برگشت داده شده است.

وی یادآور شد: تمام مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته شده و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تا روز ۱۲ فروردین ماه ۱۹۸ نفر در استان هرمزگان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این شمار ۱۵ نفر جان خود را از دست دادند و هفت نفر بستری هستند و مابقی ترخیص شدند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۱۹۹ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

انتقال کووید ۱۹ به صورت فرد به فرد و راه‌های احتمالی  آن از طریق انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا و دست زدن به وسایل آلوده  است.

مهمترین راه برای پیشگیری از ابتلا و قطع زنجیره شیوع ، پرهیز از حضور در تجمعات و ترددهای غیر ضروری ، ماندن در خانه ،  توجه به توصیه های بهداشتی و رعایت اصول ،تعطیلی صنوف غیرضرور و دوری از ترس و اضطراب ذکر شده است.

 این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =