نخبگان برای قطع زنجیره ویروس کرونا به مردم کمک کنند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار اسلام‌آبادغرب گفت: نخبگان، فعالان اجتماعی، فرهنگی، هنری، معتمدان و متنفذان در راستای آگاهی‌بخشی به جامعه برای قطع زنجیره ویروس کرونا مردم را به پیوستن به پویش «در خانه بمانیم» دعوت و ترغیب کنند.

جهانبخش حیدری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: صورت های زخمی و تاول زده از ماسک پزشکان، پرستاراند که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، نشان از مبارزه بی امانشان با این بیماری ویروسی دارد از این رو باید با ماندن در خانه آن ها را دریابیم.

وی اظهارداشت: مردم باید بدانند که زنگ خطر بیماری ویروسی و مرگبار کرونا درخانه های شهر ما به صدا در آمده است و جمعیت عمده ای زنگ این خطر را کاملا شنیده و حس کرده و با تمام وجود، توصیه های وزارت بهداشت و ستاد کرونا برای پیشگیری از انتشار این ویروس را رعایت کرده و به کار می گیرند. ولی عده ای بدون توجه به همه هشدارها، متاسفانه همچنان با اهمال و نادیده گرفتن محدودیت ها و همچنین رعایت نکردن موازین و اصول تعیین شده بهداشتی، با رفتارهای خود، زمینه ساز تهدید جامعه شده اند و این رفتار آنها باعث نگرانی بیشتر مردم و مسوولان شده است.

نماینده عالی دولت در اسلام آبادغرب گفت: امروز هرکسی در هر کسوتی مسوول است و مسوولیت متنفذان، تحصیل کردگان، نخبگان، روشنفکران و آگاهان و فعالان اجتماعی و فرهنگی و هنری جامعه بسیار خطیر است و آن ها در کمک به فرهنگ سازی رفتارها برای عمل به هشدارهای بهداشتی کارشناسان و اهل فن به علت آثار زیانبار ویروس کرونا علیه سلامت جان انسان ها با جریان سازی می توانند نقش به سزایی در مبارزه با بیماری کرونا داشته باشند.

او ادامه داد: امروز در هرخانواده ای افرادی تحصیل کرد وجود دارد که دانش آموخته داشگاه های این کشورند و انتظار است این قشر پیشرو جامعه که در دل خانواده ها و در متن جامعه حضور دارند به ایفای رسالت تاریخی خود بپردازند و درحرکتی مردمی با واکنشی منسجم، فراگیر و حداکثری‌ مبارزه با کرونا را اجتماعی کنند.  
 حیدری گفت: کادر درمان و مدافعان سلامت، سربازان بلند همت در خط مقدم میدان جهادی قرار دارند که جنگیدن آنها با دشمنی نامریی، وجه زیبا و قابل ستایشی از اخلاق مداری و انسان دوستی آنان را در منظر عموم قرار داده است.

او اضافه کرد: اخلاق، انصاف، مروت و جوانمردی حکم می کند با در خانه ماندن، سیمای زخم آلودشان را التیام ببخشیم و با پیروی از خط مبارزه آن ها، عزمشان را با اراده تر از گذشته قوی و با صلابت تر کنیم.
وی گفت: بیاییم برای مراقبت از خود و دیگران و تضمین سلامت جامعه‌ و به خصوص حمایت از پزشکان و پرستاران، در روزهای تعطیل آینده و به ویژه روز سیزده فروردین(سیزده بدر) در خانه بمانیم تا همه با هم کرونا را شکست دهیم.

اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.