چهار مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چهار مسیر در جنوب این استان که به دلیل بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های محلی روز گذشته بسته شده بود، امروز بازگشایی شد.

ابراهیم جاوشیری شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راههای اسپکه - فنوج، دلگان - زهکلوت، جلگه - ایرانشهر و دلگان به ایرانشهر که از روز دوشنبه به علت بارندگی و طغیان رودخانه های محلی بسته شده بود، با تلاش راهداران بازگشایی شد.

وی افزود: باتوجه به وضعیت جغرافیایی منطقه همواره ریزش بارندگی موجب جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه های محلی و بسته شدن برخی راههای ارتباطی جنوب سیستان و بلوچستان می شود. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: تمامی راههای ارتباطی جنوب استان که بر اثر سیلاب بسته شده بود بجز راه ایرانشهر به خیرآباد که براساس دستور ستاد مدیریت کرونا بسته است، بازگشایی شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: دومین سامانه بارشی سال جدید حداقل ۱۲۲ شهر و روستای این استان را فرا گرفت.

محسن حیدری گفت: ریزش باران در ۳۰ نقطه این استان بین ۲۰ تا حدود ۵۰ میلی‌متر بوده که منجر به طغیان برخی رودخانه‌های محلی، آبگرفتگی برخی معابر شهری و بسته شدن تعدادی از محورهای ارتباطی سیستان و بلوچستان شده است.

وی افزود: این سامانه از عصر یکشنبه در سیستان و بلوچستان فعال شد و فعالیت آن تا بامداد امروز ادامه داشت و حدود ۱۹ شهرستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، زاهدان، میرجاوه، خاش، تفتان، ایرانشهر، دلگان، نیکشهر، قصرقند، فنوج، چابهار، راسک، مهرستان، سراوان و سوران را فرا گرفت.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در مدت فعالیت این سامانه از ایستگاه‌های «کهنوک میرآباد لاشار» نیکشهر ۴۷، «مسکوتان» فنوج ۴۴.۵، «انجیرک» مهرستان ۴۱.۵، «اسپکه» نیکشهر ۴۰، «چاه محمد» دلگان و «سرمیچ» نیکشهر ۳۱، «بناب» مهرستان ۳۰، «ابتر» ایرانشهر ۲۹، «گورک احمد آباد» دلگان و «آشار» مهرستان ۲۸ میلی‌متر باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه این سامانه در حال خروج از کشور است، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان تا چهارشنبه شرایط برای رشد ابر و رگبار ناچیز و پراکنده در بعدازظهرها در ارتفاعات شرقی سیستان و بلوچستان وجود دارد.

حیدری گفت: پایان هفته برای مناطق شمالی سیستان و بلوچستان افزایش ابر با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی و پراکندگی دارای ۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در زاهدان و ایرانشهر است که اداره کل راهداری و حمل و نقل سیستان و بلوچستان مستقر در زاهدان شهرستانهای مرکزی و شمالی استان شامل زاهدان، خاش، تفتان، سراوان، سیب سوران، میرجاوه، زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچسستان مستقر در ایرانشهر شهرستانهای جنوبی شامل ایرانشهر، دلگان، بمپور، سرباز، فنوج، قصرقند، نیکشهر، کنارک، دشتیاری، راسک و چابهار را زیر پوشش دارند.      

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =