پیام همدلی مردم ژاپن با ایرانی ها در رویارویی با کرونا و تحریم

پکن- ایرنا- جمعی از شخصیت‌های ایران شناس، علاقه مندان، فرهنگ دوستان و فارسی آموزان ژاپنی با ارسال پیام‌هایی به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، با ملت ایران در دو زمینه «مبارزه با ویروس کرونا و رفع تحریم‌ها» همراهی کردند.

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در این پیام‌ها که به صورت ویدیو و نقاشی است شمار زیادی از مردم و علاقه مندان به ایران در ژاپن، با مردم ایران که درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند همدلی کرده و خواستار رفع تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران شده‌اند. 

پروفسور «امیکو اوکادا» ایران شناس شهیر ژاپنی، دکتر سوزوکی ایران شناس و دکتر «سوگی ئورا» پزشک ژاپنی از جمله شخصیت‌های سرشناس ژاپنی هستند که با ارسال پیام به رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن با مردم ایران اظهار همدردی و همدلی کرده‌اند. 

 «قوی باش ایران»، «کرونا را شکست می دهیم»،  «تبریک عید نوروز» و «ما از ایران قوی بودن را یاد می گیرم» از دیگر پیام‌هایی است که شخصیت‌های فرهنگی، هنری، علمی، دانشگاهی و مردم ژاپن برای ملت ایران ارسال کرده‌اند. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به ۸۵۸ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده که ۴۲ هزار و ۱۵۱ تن فوت شده و ۱۷۸ هزار و ۹۹ نفر هم بهبود یافته‌اند.  

ویروس کرونا تا کنون در ژاپن دو هزار و ۲۲۹ تن را مبتلا کرده و ۶۶ تن را هم به کام مرگ فرستاده است همچنین در این کشور تا کنون ۴۲۴ تن درمان شده‌اند.  

در ایران نیز تا کنون ۴۶ هزار و ۶۰۶ تن به کرونا مبتلا شده و دو هزار و ۸۹۸ نفر نیز جان باخته‌اند همچنین ۱۴ هزار و ۶۵۶ تن نیز درمان شده‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =