تولید بیش از ۲۴۰ هزار ماسک و گان توسط مددجویان خراسان شمالی

بجنورد - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی از تولید بیش از ۲۴۰ هزار عدد ماسک و گان در ۲۰ کارگاه‌ تولیدی زیر پوشش این نهاد در استان خبر داد.

مجید الهی راد روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به توزیع ۱۸ هزار و ۲۰۰ بسته اقلام بهداشتی به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال بین مددجویان شهری استان، خاطرنشان کرد: علاوه بر این ۵ هزار و ۷۰۰ بسته بهداشتی نیز به ارزش یک میلیارد و ۳۴۸ میلیون ریال توسط خیران بین خانواده های شهری و روستایی زیر پوشش این نهاد توزیع شده است.
وی با اشاره به مشارکت اداره کل امور روستایی استانداری و سپاه خراسان شمالی در توزیع بسته های بهداشتی بین مددجویان این نهاد،  افزود: ۱۳ هزار و ۲۲۰ بسته معیشتی هرکدام به ارزش بالغ بر یک میلیون ریال و در مجموع با اعتباری بیش از ۱۴ میلیارد و ۲۳۶ میلیون ریال در بین جامعه هدف زیر پوشش این نهاد توزیع شده است.
وی یادآور شد: این در حالی است که در کنار کمک های صورت گرفته مبلغ ۷ میلیارد ریال نیز به حساب افراد بیمار خاص و صعب العلاج استان که زیر پوشش این نهاد هستند واریز شده است.
وی به برنامه‌های این نهاد برای کاهش مراجعات اشاره کرد و گفت: تلفنی گویا برای پیگیری امور مددجویان بدون نیاز به حضور آنان در ادارات کمیته امداد شهرستان های مختلف راه اندازی شده و مراجعان می توانند درخواست های خود را اعلام کنند تا پیرو درخواست ارائه شده ترتیب اثر داده شده و از این طریق میزان مراجعات حضوری به حداقل برسد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی همچنین از معرفی سامانه امداد الکترونیک به آدرس  e.emdad.ir خبر داد و گفت: بر این اساس تمامی افراد تحت پوشش می توانند با مراجعه به این سامانه درخواست مورد نظر را ثبت کنند تا رسیدگی لازم صورت گیرد.
وی یادآور شد: همچنین تلفن تماس مددکاران نیز در هر شهرستان به مددجویان اعلام شده که اطلاع رسانی لازم در گروه ها از طریق دهیاری ها به مددجویان انجام گرفته تا برای راهنمایی و رفع مشکلات احتمالی با مددکاران تماس بگیرند.
وی اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز از مردم درخواست داریم صدقات خود را به صورت مجازی به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۱۳ واریز کنند.
الهی راد افزود: خیرین و نیکوکاران استان در شهرستان بجنورد می توانند با شماره گیری *۸۸۷۷.۵۰# و در سایر شهرستان ها با کد مخصوص آن شهرستان صدقات خود را پرداخت کنند.
 وی خاطرنشان کرد: همچنین این نهاد به منظور مشاوره به مددجویان زیرپوشش با تمامی افراد پرخطر که نیاز داشته باشند ارتباط تلفنی برقرار کرده و وضعیت سلامت آنها را جویا می شود.
۵۵ هزار خانوار با بیش از ۱۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =