برنامه‌ جهش تولید وزارتخانه‌ها بررسی و اجرایی می‌شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: پس از ارائه برنامه‌های جهش تولید توسط وزارتخانه‌های مختلف و بررسی آنها، طرح‌های اولویت‌دار انتخاب و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

«محمدباقر نوبخت» روز سه شنبه در حاشیه پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبردی جهش تولید در جمع خبرنگاران، گفت: امروز «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی برنامه‌های این وزارتخانه در زمینه جهش تولید، در هشت محور ارائه داد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های وزارت راه در حوزه‌های ریل، مسکن و غیره با تمرکز بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام ارائه شد، گفت: براین اساس یکهزار و ۴۰۰ کیلومتر ریل جدید می‌توان افتتاح کرد و همچنین برنامه‌ای برای دو بانده و یا تکمیل  یکهزار کیلومتر خط آهن مطرح شده است.

همچنین از سوی دیگر برنامه ریزی برای افتتاح ۶۰۰ کیلومتر آزادراه و ۸۵۰ کیلومتر بزرگراه و نیز ۳۰۰ هزار واحد مسکونی انجام شده است.
رییس ستاد راهبری و برنامه‌ریزی جهش تولید گفت: امسال ۸۷ هزار میلیارد تومان منابع به طرح‌های عمرانی  اختصاص خواهیم داد و مصمم هستیم تا هرچه زودتر این ارقام به طرح‌ها اختصاص یابد تا در پایان سال جاری شاهد افتتاح پروژه‌های مربوطه باشیم.

وی افزود: هیات دولت فردا (چهارشنبه) که مصادف با روز طبیعت است، تشکیل جلسه می دهد و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه نیز در کمیته‌ای پیشنهادات وزیر راه و شهرسازی را بررسی و جمع‌بندی می‌کنند تا با توجه به منابع محدود طرح‌های اولویت دار مشخص شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: پیش از این نیز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نیز برنامه‌های این وزارتخانه در زمینه جهش تولید در بخش کشاورزی را ارائه داد و جلسه آینده نیز طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهد شد.

تعریف ۸۵ سر فصل در وزارت راه با هدف تحقق جهش تولید
وزیر راه و شهرسازی در پنجمین جلسه ستاد راهبری و برنامه‌ریزی از تعریف ۸۵ سرفصل مختلف در وزارت راه و شهرسازی با هدف تحقق شعار سال خبر داد.
«محمد اسلامی» اضافه کرد: پروژه‌های نیمه تمام که آثار ملموس برای توسعه کشور دارد، استخراج شده و پروژه‌هایی که با مساعدت دولت می‌تواند به سرعت تکمیل شود، با اولویت طرحهای ریلی و جاده‌ای در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
وی گفت: بر اساس برنامه‌های وزارتخانه امکان افزوده شدن دو هزار و ۶۰۰ تخت در قالب ۱۴ بیمارستان جدید با تامین اعتبارات ۸۰۰ میلیارد تومانی فراهم شده است.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، در سال ۹۹ حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده کشور بهره‌برداری خواهد شد.
وی افزود: تخصیص ۲۰ درصد از منابع و تسهیلات نظام بانکی به بخش ساختمان در سال ۹۹ به فراهم شدن مسکن برای اقشار متوسط و محروم کمک جدی خواهد کرد.

رهبر معظم انقلاب امسال را به نام «جهش تولید نامگذاری کردند. ایشان در سخنان سال نو خود فرمودند «کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاءالله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاءالله به وجود بیاورد. البتّه این احتیاج به برنامه‌ریزی دارد؛ سازمان برنامه و بودجه به نحوی، مجلس شورای اسلامی و مرکز تحقیقاتش به نحوی، قوه قضائیه به نحوی، نقش دارد.» 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =