ورودی روستای گردشگری رویین اسفراین بسته شد

بجنورد_ ایرنا_ مسیر ورود به روستای تاریخی و هدف گردشگری «رویین» اسفراین، با هدف اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل شیوع ویروس کرونا در روز ۱۳ فروردین مسدود شد.

دهیار روستای گردشگری رویین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا و هماهنگی با فرمانداری اسفراین، مسیر ورود این روستای تاریخی و گردشگری در روز ۱۳ فروردین، از محل دوراهی رویین _ اسفراین بسته است و اجازه عبور به وسایل نقلیه داده نمی شود.

مسلم ترابی گفت: اجرای این طرح با مشارکت دهیاران و شورای روستاهای عراقی و محمودی، واقع در مسیر این روستا، و با همکاری خودجوش اهالی بومی و نیروهای بسیج این منطقه انجام می شود.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا محدودیت تردد به این روستای گردشگری انجام شده که در روز ۱۳ فروردین و روز طبیعت، از ورود و خروج افراد به این روستای گردشگری با سختگیری بیشتری جلوگیری می شود.

روستای تاریخی و گردشگری رویین در ۲۷ کیلومتری اسفراین در محور _ بجنورد اسفراین واقع است.

این روستا علاوه بر صبغه تاریخی و ثبت در فهرست آثار ملی، به دلیل دارا بودن آب و هوای مطبوع و طبیعتی بکر،  از مهم ترین روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که سالانه  گردشگرانی از داخل و خارج کشور را میزبانی می کند و در روز ۱۳ فروردین هر سال پرترددترین محور شهرستان اسفراین است.

ممنوعیت ورود به پارک‌های ملی اسفراین 

رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین نیز از ممنوعیت ورود به پارک ها و مناطق حفاطت شده سالوک و ساریگل این شهرستان در روز ۱۳ فروردین خبر داد و افزود: این تصمیم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و باهدف حفظ سلامت مردم با مصوبه ستاد پیشگری از کرونا انجام می شود.

ستاد پیشگری از کرونا در اسفراین همچنین در اطلاعیه ای  کلیه پارکها، بوستانها، تفرجگاه ها و اماکن و بقاع متبرکه شهرستان را تعطیل اعلام کرد و افزود: توقف خودروها و اتراق مردم در تفرجگاه‌ها، مناطق روستایی، گردشگری و حتی باغ و ویلاهای شخصی، اماکن و بقاع متبرکه ممنوع است و متخلفان از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و انتقال خودرو به پارکینگ تنبیه می شوند.  

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =