کیت‌های تشخیص کرونا در اصفهان به تایید سازمان غذا و دارو می‌رسد

اصفهان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کیت‌های مورد استفاده در تشخیص بیماری کووید- ۱۹ همگی به تایید سازمان غذا و دارو می‌رسد و سپس در استان‌ها از جمله اصفهان توزیع می‌شود.

آرش نجیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بدون اشاره به تعداد این کیت‌ها افزود: علاوه بر آن باید تاکید کرد که اقدامات درمانی برای نجات جان بیمار به هیچ وجه وابسته به نتیجه آزمایش نیست.

وی ادامه داد: کیفیت لوازم حفاظتی نیز بطور مستمر پایش می‌شود و در مواردی نیز برخی از آنها بدلیل کیفیت پایین از چرخه استفاده خارج شده‌اند.

به تازگی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مطالبی دائر براینکه کیت‌های چینی در بیمارستان‌هایی اصفهان توان سنجش  و تشخیص درست بویروس کورنا را ندارند، منتشر شده است.

بر اساس آخرین اعلام، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲ هزار و ۸۹۸ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند و سه هزار و ۷۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

هم‌اکنون حدود ۴۰ کلینیک خصوصی و ۲۰ مرکز بهداشتی در سطح یک و پنج کلینیک خصوصی، یک کلینیک کودکان، چهار کلینیک دولتی و ۲ کلینیک تامین اجتماعی در سطح ۲ در استان اصفهان خدمات مختلف را به بیماران کرونا ارائه می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =