۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۷
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83734592
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم با منابع طبیعی در حفظ اراضی ملی مشارکت کنند

رشت - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستانه اشرفیه از مردم خواست تا برای حفظ و حراست از اراضی ملی و طبیعی مشارکت داشته باشند.

حسین آبکار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به بروز بحران شیوع ویروس کرونا و کاهش نیروهای ادارات به یک سوم و نیز بیماری تعدادی از نیروهای حفاظتی این اداره ، افراد سودجو و قاچاقچیان چوب نهایت استفاده را از این فضای ایجاد شده انجام می دهند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود، آمار تخلفات در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در این ایام افزایش یافته است؛ گفت : با توجه به این شرایط ماموران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری با تمام توان با افراد سودجو و قاچاقچی برخورد خواهد کرد ضمن آنکه از عموم مردم استان و شهرستان درخواست می شود تا در صورت مشاهده هرگونه قطع درخت، تخریب و تصرف اراضی ملی موارد را با شماره ۱۵۰۴ به ماموران این اداره اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر ماموران حفاظتی این اداره با حساسیت بیشتری برای حفظ اراضی ملی منطقه فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: در همین ایام ۳ مترمکعب چوب قاچاق از نوع توسکا از دو دستگاه خودرو در این شهرستان کشف و یک متهم نیز در این رابطه بازداشت شده است.

آبکار در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز طبیعت تصریح کرد: با توجه به مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان، تمامی پارک های ساحلی و پارک های جنگلی تحت پوشش منابع طبیعی و آبخیزداری در این منطقه تعطیل است و از ماموران گشت این اداره خواسته شد تا از بسته بودن درب های ورودی این مناطق اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: به منظور حفظ سلامتی جامعه و قطع زنجیره انتقال و شیوع ویروس کرونا انتظار می رود کلیه مردم، مسافران و گردشگران در روز طبیعت از ورود به مناطق طبیعی و گردشگری خودداری کنند و در منازل خود بمانند.

 شهرستان آستانه اشرفیه با مساحتی حدود ۴۰ هزار هکتار، دارای ۱۱ هزار هکتار جنگل و اراضی ساحلی، ۹۸۰ هکتار استخر مشجر و ۶۰۰ هکتار اراضی موات است.

این شهرستان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهردر شرق گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =