۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 83734572
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتش برای قطع زنجیره شیوع کرونا پای کار است

مراغه - ایرنا - فرمانده پادگان امام رضا (ع) گفت: ارتش برای قطع زنجیره شیوع پای کار بوده و پادگان امام رضا(ع) شهرستان مراغه آمادگی اجرای هرگونه ماموریت در این راستا را دارد.

امیر سرتیپ دوم صادق نوری روز سه شنبه در حاشیه رزمایش سراسری بیولوژیکی ارتش جمهوری اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از ۲۵ اسفندماه سال گذشته، ارتش با تمامی امکانات و با رمز «لبیک یا امام خامنه ای» فعالیت خود را آغاز کرده و ادامه می دهد.
وی گفت: در این رزمایش ضدعفونی مسیرهای میدان جهاد تا میدان مجلس و خیابان های گلشهر و گللر از سوی قرارگاه جهادی فرعی مبارزه با کرونا ویروس شمالغرب نزاجا در حال اجراست.
وی گفت: ایست های غربالگری، کنترل تردد و رفع آلودگی در ورودی و خروجی استان در حد فاصل ملکان به میاندوآب از سوی کارکنان ارتش از روزهای نخست ایجاد و در حال اجراست.
نوری اضافه کرد: در این راستا، از خروج خودروها با پلاک آذربایجان شرقی به خارج از این استان جلوگیری شده و از ورود خودروهای سایر استان های نیز ممانعت به عمل می آید.
وی اضافه کرد: ضدعفونی روزانه شهر با ۲ تانکر ۶ هزار لیتری، یک دستگاه خودروی مختص جنگ های میکروبی و ۱۰ تیم سم پاش از دیگر اقداماتی است که از سوی پادگان مراغه در حال انجام است.
وی با تقدیر از اقدامات فرمانداری مراغه در این راستا خاطرنشان کرد: همکاری نیروهای مسلح و تمامی دستگاه های اجرایی با تعاملی که فرمانداری مراغه در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس در شهرستان انجام داده،  از تشکیل یگان وحدت در شهرسات خبر می دهد که این یگان در کشور بی نظیر و مثال زدنی است.
وی افزود: همچنین در روز ۱۳ فروردین و  در قالب ایست های کنترلی توسط ارتش، پرسنل نیروی زمینی حضور فعال داشته و در مبادی مواصلاتی نیز از ورود و خروج خودروهای سواری ممانعت خواهد کرد.
وی گفت: از امروز و با هماهنگی نیروهای ارتش در شهرستان بناب نیز اقداماتی در خصوص قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا ویروس انجام خواهند داد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این رزمایش به خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای ارتش از همان روزهای نخست، با اقداماتی خودجوش در کنار مردم و دستگاه های اجرایی شهرستان بودند.
حمید شکری گفت: عملکرد تلاشگران ارتش در این روزها در شهرستان بسیار عالی است و در تمامی صحنه ها همانند غربالگری، کنترل ورودی و خروجی شهرستان حضور موثری داشتند.
وی افزود: آماده سازی و کنترل نقاهتگاه بیماران کرونایی در شهرستان از اقدامات دیگری است که از سوی ارتش در مراغه در حال انجام است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =