عده‌ای ناشناس فنس‌ زمین چمن مصنوعی قرچک را شکستند

تهران- ایرنا- در شرایطی که به دستور ستاد مبارزه با کرونا شهرستان قرچک، شهرداری این شهر نسبت به مسدود کردن ورودی بوستان‌ها و زمین‌های چمن مصنوعی اقدام کرده، عده‌ای ناشناس برای بازی در این اماکن، اقدم به شکستن فنس‌های اطراف زمین‌های چمن کردند.

به گزارش ایرنا، با وجود قفل کردن و جوش دادن درب زمین‌های چمن مصنوعی توسط شهرداری قرچک به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ناشی از اجتماع مردم، عده ای از افراد ناشناس بدون توجه به هشدارها و بنرهای نصب شده، اقدام به شکستن و خم کردن فنس‌ها کرده و به زمین‌چمن وارد شدند.

این اقدام در حالی صورت گرفته که به دستور ستاد مبارزه با ویروس کرونا، ورود به اماکنی که پلمب و یا مسدود شده‌اند، تخلف محسوب می‌شود.

ورود به بوستان‌های شهر قرچک ممنوع است

شهردار قرچک در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ورود به بوستان‌های شهر قرچک به ویژه در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.

محسن خرمی شریف افزود: شهرداری قرچک از ابتدای امروز سه‌شنبه، نسبت به مسدود کردن ورودی بوستان‌های شهر به ویژه پارک جنگلی زیباشهر اقدام کرده اند و با همکاری نیروی انتظامی از حضور افراد و خانواده‌ها در پارک‌ها و بوستان‌های قرچک جلوگیری کرده و نسبت به توجیه آن‌ها در خصوص تبعات ناشی از اجتماع در بوستان‌ها اقدام می‌کنند.

وی تصریح کرد: به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تمامی پارک‌ها، بوستان‌ها و پارک جنگلی شهر قرچک  در روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ‌بسته و تعطیل است و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی تأکید کرد: مدیریت شهری قرچک خود را موظف به اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا می‌داند و علاوه بر ضدعفونی کردن معابر و اماکن اصلی، آموزش‌های شهروندی پیشگیری از بیماری را در قالب‌های استند، بیلبورد، پوستر و بروشور در سطح شهر انجام داده است.

شهردار قرچک از مردم خواست تا به هشدارها و بنرهای نصب شده در پارک‌ها، چمن های مصنوعی و سطح شهر توجه کرده و مسئولان را در کنترل این بیماری یاری رسانند.

شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

براساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تاکنون ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۸۹۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

از ظهر دیروز تا امروز ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۶ هزار و ۶۰۶ مورد رسید.

تا کنون ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۸۹۸ نفر رسید.

 ۳۷۰۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

مشارکت در طرح غربالگری کرونا در کشور از مرز ۶۵ میلیون نفر گذشت و توصیه وزارت بهداشت به مردم، مشارکت در خوداظهاری از طریق سامانه salamat.gov.ir است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =