اصحاب فرهنگ و هنر از بیمه بیکاری  بهره مند می شوند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اصحاب فرهنگ و هنر می توانند برای بهره مندی از بیمه بیکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.

محمدعلی پیرسبزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با حمایت وزارت تعاون کار و رفاء اجتماعی اصحاب فرهنگ و هنر مشمول بهره مندی از بیمه بیکاری می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در کشور و به منظور ارائه خدمات شایسته تر  و حمایت از  اصحاب فرهنگ و هنر  با  ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها و کاریابی های غیردولتی و همچنین حذف مراحل حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری می توانند  تا پایان اردیبهشت ماه اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  از متقاضیان خواست  با مراجعه به  سامانه bimebikari.mcls.gov.ir برای ثبت درخواست بیمه بیکاری اقدام کنند.

به گفته وی کسانی که به علت تغییرات ساختار اقتصادی واحد مربوطه به تشخیص وزارتخانه ذیربط و تأیید شورای عالی کار بیکار موقت‌شناخته شوند نیز مشمول مقررات این قانون و بیمه بیکاری خواهند بود.

پیرسبزی ادامه داد: بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل،زلزله جنگ، آتش‌سوزی و... بیکار می‌شوند با معرفی واحد کار وامور اجتماعی محل ازمقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد.

مدیر کل ارشاد تاکید کرد: بیمه شدگانی استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری را خواهند داشت که قبل از بیکار شدن حداقل (۶) ماه سابقه پرداخت بیمه را داشته باشد.

وی یادآوری کرد: بیمه شده  باید ظرف (۳۰) روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار و امور اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال‌به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد. مراجعه پس از سی روز با عذر موجه و با تشخیص هیأت حل اختلاف تا سه ماه امکان‌پذیر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =