فاصله‌گذاری اجتماعی اجازه سفر جدید به هرمزگان نمی‌دهد

بندرعباس- ایرنا- طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در هرمزگان رفت و آمد افراد غیرساکن در داخل این استان را ممنوع کرد و اجازه هیچ‌گونه سفر جدیدی داده نمی‌دهد.

استاندار هرمزگان گفت: در شهرستان‌هایی که مردم ناچارند از آن مسیر رفت و آمد کنند، ورود به شهرهای در مسیر صرفا برای ساکنان مجاز است و افراد غیرساکن باید فقط از مسیرهای کنارگذر عبور کنند.

فریدون همتی روز سه‌شنبه در نشست ستاد ملی مقابله و مدیریت بیماری کرونا از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس اظهارداشت: اعمال محدودیت‌های رفت و آمدها، تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، بازارها و فعالیت ادارات با یک سوم نیروها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.

وی ادامه داد: فعالیت مشاغل، صنوف و واحدهای تولیدی اقلام ضروری، استمرار خواهد داشت.

استاندارهرمزگان گفت: بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی تا اطلاع بعدی تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود، اعم از رسمی و غیررسمی ممنوع است.

وی تاکید بر اینکه اجازه هیچ‌گونه تجمع در بوستان‌ها و پارک‌ها در ۱۳ فروردین ماه داده نمی‌شود، توصیه کرد: مردم روز ۱۳ فروردین در خانه بمانند.

همتی اضافه کرد: در این روز از هرگونه تجمع در پارک‌ها و بوستان‌ها و سایر نقاط شهرها و روستاها جلوگیری و با کنترل و مراقبت شدید، محدودیت بیشتری در رفت و آمدها نیز اعمال می‌شود.

استاندارهرمزگان خاطرنشان کرد: با رعایت اصول بهداشتی و همکاری مردم با ماندن در خانه و هم‌چنین مجموعه اقدامات طرح فاصله گذاری اجتماعی، روند بیماری کرونا در استان هرمزگان مدیریت شده است.

از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ تا امروز ۱۲ فروردین در استان هرمزگان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۹۰ نفر رسیده است و تاکنون ۱۴ نفر فوت شده‌اند و پنج نفر بستری هستند.

در مجموع در بندرعباس ۹۷ نفر ، در کیش ۳۸، قشم ۲۸، پارسیان دو، بستک سه، بندرلنگه هفت، حاجی آباد پنج، جاسک یک، خمیر یک، رودان چهار و میناب ۱۱ نفر به کووید ۱۹ مبتلا هستند.

هم‌چنین از ابتدای شروع خطر اپیدمی به عنوان بیماری حاد تنفسی تا روز یازدهم فروردین ماه یک هزار و ۲۲۰ نفر در مراکز درمانی هرمزگان بستری شدند که از این شمار یک هزار و ۸۰ نفر ترخیص و مابقی همچنان بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =