۱۵۱ واحد صنفی متخلف در کرمانشاه پلمب شدند

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در این استان گفت: تاکنون ۱۵۱ واحد صنفی متخلف در راستای این طرح پلمب شدند.

مسعود بهرام نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۶ واحد صنفی متخلف در ۲۴ ساعت گذشته پلمب شدند.
وی با بیان اینکه مصرف بنزین به واسطه اجرای طرح فاصله گذاری در کرمانشاه کاهش یافته است، گفت: میزان مصرف سوخت در دوازدهم فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است؛ این روند در روزهای گذشته نیز مشاهده می شد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه افزود: تاکنون بیش از هشت هزار خودرو غیربومی که قصد ورود به شهر های استان را داشتند بازگردانده شده اند که ۵۲۴ مورد از آنها مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.
بهرام نژاد یادآور شد: در ۲۳ نقطه از ورودی های شهرهای استان گیت های کنترل تردد فعال هستند و ۴۸۰ نفر از نیروهای نظامی و انتظامی از ورود خودروهای غیر بومی به شهرها جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین در ۵۸ نقطه از مسیرهای استان موانع فیزیکی به منظور جلوگیری از تردد خودروها قرار داده شده است.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۱۶۰ خودرو متخلف در کرمانشاه توقیف شدند، که ۱۶ مورد از آنان در ۲۴ ساعته گذشته بود.
بهرام نژاد همچنین گفت: تاکنون ۳۷۵ خودرو متخلف شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شده‌اند که ۱۴۷ مورد از آنان در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که طرح جلوگیری از برگزاری مراسم ۱۳ بدر از صبح امروز در کرمانشاه اجرایی شده است.
وی یادآور شد: استاندار کرمانشاه صبح امروز در نشست ویدئو کنفرانس با فرمانداران روند اجرای این طرح را توجیه و دستورات لازم را به فرمانداران ابلاغ کرد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا استان کرمانشاه عنوان کرد: به منظور کاهش خطر شیوع بیماری کرونا در سطح استان تجمع افراد در تمام تفرجگاه ها و فضای‌های سبز درون و بیرون شهر ها در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.
بهرام نژاد افزود: تمام شهرداری های استان موظف شده‌اند که در فضاهای سبز و اماکن گردشگری اجازه اتراق به مردم ندهند و مسیرهای منتهی به این مکانها توسط پلیس مسدود خواهند شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه عنوان کرد: در حاشیه آزادراه ها و بزرگراه ها نیز تابلوهای توقف ممنوع توسط راهداری، شهرداری و پلیس راهور نصب خواهد شد و به شدت با افرادی که در این ۲ روز در حاشیه جاده ها توقف کنند برخورد می شود.
بهرام‌نژاد ادامه داد: علاوه بر گشت های انتظامی دوربین‌های شهری نیز بر تردد و توقف خودروها نظارت دارند و در صورت توقف خودروها در تفرجگاه ها و حاشیه راه‌ها اعمال قانون خواهند شد.
وی یادآور شد: همچنین خودروهایی که در این ایام تردد بیش از حد در سطح شهر داشته باشند با کمک دوربین های نظارتی شناسایی می‌شوند؛ در مرحله نخست به آنها تذکر داده خواهد شد و در صورت تکرار برای مالکان خودروها جریمه صادر می شود.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه اعلام کرد: نیروهای سپاه و بسیج در خروجی تمام شهرهای استان مستقر خواهند شد و از خروج افراد از شهرها با جدیت جلوگیری می کنند.
بهرام نژاد عنوان کرد: برای اجرای هر چه بهتر این طرح گشت های راهداری محیط زیست میراث فرهنگی بخشداری ها و فرمانداری ها نیز به کمک نیروهای نظارتی خواهند آمد.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی از این طرح حمایت می‌کند، گفت: در صورتی که افراد به توصیه‌های ماموران در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین توجه نکنند برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه در رابطه با کنترل ورود و خروج به روستاها نیز گفت: دهیاران با کمک بسیج ورودی روستا را در این ۲ روز کنترل خواهند کرد و اجازه ورود و خروج را نمی دهند.
بهرام نژاد با تاکید بر اینکه دستفروشی در این ۲ روزه ممنوع است، گفت: سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها دکه ها و تمام غرفه های عرضه محصولات استان در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تعطیل خواهند بود.
وی در رابطه با مسیرهای طبیعت گردی و کوه پیمایی نیز گفت: در مسیرهای طبیعت گردی نیز گشت های محیط‌زیست و جنگلبانی مستقر خواهند شد و از تردد افراد جلوگیری می کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه با تاکید بر اینکه مردم امسال از برگزاری مراسم باستانی سیزده‌ بدر اجتناب کنند، اظهارداشت: در این ایام باید مردم را بیش از پیش به در خانه ماندن و حفظ سلامت خود و خانواده هایشان تشویق کنیم.
طرح فاصله گذاری اجتماعی براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از روز جمعه در سراسر کشور اجرا و در راستای آن‌ فعالیت بسیاری از مشاغل متوقف و ورود افراد غیربومی‌ به شهرها ممنوع شد.