خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی مشهد تا اطلاع بعدی تعطیل است

مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و پیش بینی روند افزایشی آن طی هفته‌های آتی پیرو سیاست دولت و الزام به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ماندن در خانه، این دانشگاه پس از پایان تعطیلات، تحت هیچ عنوان پذیرای دانشجویان در خوابگاه‌ها نخواهد بود.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در این اطلاعیه آمده است: این تصمیم جهت حفظ سلامت دانشجویان گرفته شده و آنان باید تا زمان ایجاد شرایط مناسب در شهرستان محل اقامت خود بمانند و دیگران را به ماندن در خانه ترغیب کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: دانشگاه فردوسی مشهد نهایت مساعدت را با دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای دفاع از پایان نامه و ادامه تحقیقات آزمایشگاهی خواهد داشت و دانشجویان تا زمان ابلاغ بازگشایی فیزیکی، همچون گذشته می‌توانند به صورت مجازی فرآیندهای آموزش و پژوهش را پیگیری نمایند، امکان دفاع رساله در صورت موافقت راهنما، گروه و شورای تحصیلات تکمیلی به صورت مجازی مقدور خواهد بود.

دانشگاه فردوسی، سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز با بیش از ۶ دهه قدمت هم اکنون دارای ۲۵ هزار دانشجو است که حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنها در مقطع دکتری، حدود ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

بیش از ۷۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی مشغول فعالیت دارند که حدود ۶۵۰ نفر آنان دارای مدرک ph.d و بیش از ۱۲۰ نفر دارای رتبه استادی یا پروفسوری هستند. واحد بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد نیز تاکنون ۵۰۰ نفر دانشجوی دکتری و ۸۰۰ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد جذب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha