طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس انجام شد

بندرعباس- ایرنا- طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در راستای حفظ سلامت کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس و صیانت از فرآیند تامین سوخت کشور پیش از ورود پرسنل در پایان تعطیلات نوروزی در این پالایشگاه انجام شد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: تمام زوایا برای اجرای هر چه بهتر طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس دیده شده است.

محمدعلی دادور روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با اجرای مانورهای مختلف اشکالات اجرای این طرح را دریافتیم و اکنون با اطمینان بیشتری  طرح فاصله‌گذاری را اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پرسنل روزکار را از ۲۴ اسفند تا ۱۶ فروردین به دورکاری فرستادیم و تاکید کردیم که این اتفاق به معنای مرخصی و اجازه خروج از شهر بندرعباس نیست، افزود: ایام نوروز نه تنها جزو مرخصی افراد به حساب نیامد بلکه وعده دادیم تا مرخصی‌ها را پس از پایان بحران کرونا به آن‌ها اعطا کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: اضافه کرد: در این طرح چنان چه پزشک تشخیص دهد که فرد باید پیش از ورود به پالایشگاه در قرنطینه قرار گیرد، مکان‌هایی را با امکانات کامل در نظر گرفته‌ایم تا وی پس از سپری کردن ۱۴ روز امکان ورود به پالایشگاه را داشته باشد.

تکمیل فرم خوداظهاری غربالگری کرونا اجباری است

دادور ابرازداشت: مثبت نشدن حتی یک مورد کرونا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس نشانه‌ همراهی، دریافت عمیق و درک پرسنل از شرایط موجود است و باید به نوبه خودم از همکاری، همدلی و زحمات پرسنل و خانواده‌های ارجمندشان کمال تشکر را داشته باشم.

وی هم‌چنین از اجباری بودن تکمیل فرم خوداظهاری غربالگری کرونا برای پرسنل و خانواده‌ آن‌ها خبر داد و افزود: چون نمی‌توانستیم به قرنطینه پرسنل و خانواده آن‌ها اعتماد کنیم و به همین دلیل با انتشار فرم خوداظهاری بدون در نظر گرفتن تنبیه‌های انضباطی برای افراد، سعی کردیم تا سلامت پرسنل را مورد پایش قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: پس از تکمیل این فرم‌ها و ویزیت برخط پزشک، تصمیم‌گیری در رابطه با نیاز به حضور فرد در پالایشگاه، انجام دورکاری یا نوبت‌دهی برای قرنطینه در شهر بندرعباس توسط کمیته ورود انجام خواهد گرفت.

دادور عنوان کرد: این طرح تنها برای حفاظت از سلامت خانواده، کم کردن بار درمانی از دوش شهر بندرعباس و حفظ فرآیند تولید است و امیدواریم همچنان بدون حتی یک مورد مبتلا به کرونا بتوانیم روند را ادامه دهیم.

وی ساخت کلیپ‌های انگیزشی، اطلاع‌رسانی گسترده و ارائه‌ بسته‌های سرگرمی برای پر کردن اوقات فراغت پرسنل در تعطیلات نوروز را بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی این شرکت در راستای اوقات فراغت کارکنان و آشنایی با نحوه مقابله با بحران کرونا عنوان کرد.

 از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ تا امروز ۱۲ فروردیندر استان هرمزگان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۹۰ نفر رسیده است و تاکنون ۱۴ نفر فوت شده‌اند و پنج نفر بستری هستند.

در مجموع در بندرعباس ۹۷ نفر ، در کیش ۳۸، قشم ۲۸، پارسیان دو، بستک سه، بندرلنگه هفت، حاجی آباد پنج، جاسک یک، خمیر یک، رودان چهار و میناب ۱۱ نفر به کووید ۱۹ مبتلا هستند.

هم‌چنین از ابتدای شروع خطر اپیدمی به عنوان بیماری حاد تنفسی تا روز یازدهم فروردین ماه یک هزار و ۲۲۰ نفر در مراکز درمانی هرمزگان بستری شدند که از این شمار یک هزار و ۸۰ نفر ترخیص و مابقی همچنان بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =