سارق حرفه‌ای در انتقال تجهیزات پزشکی به خارج از کشور ناکام ماند

کرمانشاه- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: سارقی که در تهران اقدام به سرقت مقدار زیادی تجهیزات پزشکی کرده و قصد انتقال آنها به خارج از کشور را داشت، باتلاش ماموران پلیس پاوه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

سرهنگ «جمال سلمانی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پس از اعلام شکایت مسوولان یکی از کلینیک های پزشکی حوزه کلانتری ۱۰۳ گاندی تهران مبنی بر سرقت مقدار زیادی از تجهیزات پزشکی گرانقیمت، پرونده ای در این خصوص به جریان افتاد.

وی افزود: متعاقب آن و با بررسی های انجام شده مشخص شد این سارق حرفه ای، وسایل پزشکی مسروقه را به شهر پاوه منتقل و قصد دارد آن ها را از طریق مرز به خارج از کشور منتقل کند.

سرهنگ سلمانی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی پاوه به سرعت وارد عمل شده و با انجام تحقیقات و بررسی های لازم موفق به شناسایی مخفیگاه سارق حرفه ای شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی نسبت به دستگیری متهم موردنظر اقدام و در بازرسی های صورت گرفته موفق به کشف اموال مسروقه از قبیل دستگاه اکسیمتر (گیرنده ضربان قلب)، دستگاه کلونوسکوپی، آندوسکوپی، فشار سنج دیجیتال، ۸۰۰ عدد دستکش لاتکس و همچنین مبلغ ۱۵ میلیون ریال پول نقد شدند.

وی تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان، ارزش تجهیزات پزشکی مسروقه کشف شده به ۶ میلیارد ریال می رسد.

سرهنگ سلمانی در پایان و با اشاره به قاطعیت پلیس کرمانشاه در برخورد با جرایم، گفت: یکی از موضوعاتی که در سال جدید به صورت جدی از سوی پلیس دنبال می شود برخورد با پدیده سرقت و دستگیری سارقان است که امنیت روانی جامعه را هدف گرفته اند.

سرخط اخبار استان‌ها