مقام نظامی عراق: پایگاه‌های بیشتری را از ائتلاف بین‌المللی تحویل می‌گیریم 

بغداد – ایرنا – سخنگوی فرماندهی مشترک نظامی عراق گفت که نیروهای مسلح در روزهای آینده پایگاه‌های نظامی دیگری را از نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا تحویل می‌گیرند.

«تحسین الخفاجی» روز سه شنبه به خبرگزاری رسمی عراق «اینا» افزود که طبق برنامه پیش بینی شده، نیروهای مسلح عراق در طول روزهای آینده پایگاه های نظامی بیشتری از نیروهای ائتلاف تحویل می گیرند.
وی اضافه کرد که چهارمین پایگاه نظامی در استان نینوا (شمال عراق) که نیروهایی از کانادا، بلژیک، فرانسه و آمریکا در آن مستقر بودند را از نیروهای ائتلاف بین المللی تحویل گرفتیم.
الخفاجی خاطر نشان ساخته است که فرماندهی عملیات امنیت نینوا توانمندی لازم را برای مقابله با هرگونه تهدید تروریستی دارد.
سخنگوی فرماندهی مشترک نظامی عراق اضافه کرده است که همه تاسیسات زیربنایی موجود در این پایگاه به افزایش توانمندی نیروهای امنیتی کمک می کند.
در همین راستا، سرلشکر ستاد «نومان الزوبعی» فرمانده عملیات امنیت نینوا به این خبرگزاری گفته است که از این پس نیروهای امنیتی عراق مسوولیت کامل امنیت را در این استان برعهده دارند.

نیروهای موسوم به ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در هفته گذشته از برخی پایگاه‌های نظامی عراق از جمله «التاجی» (شمال بغداد)، «بلد» (استان صلاح الدین)، «کی وان» کرکوک و «القیاره» (نینوا) خارج شدند.

بر اساس اعلام منابع عراقی، نیروهای ائتلاف پس از خروج از این پایگاه ها به دو پایگاه بزرگ «عین الاسد» (غرب الانبار) و «حریر» (اربیل) نقل مکان کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =