کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اقدامات رژیم صهیونیستی در شرایط کرونا را محکوم کرد

تهران- ایرنا- دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس با محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در شرایط بحران کرونا اعلام کرد: رژیم صهیونیستی با تداوم محاصره غزه، جان بیش از دو میلیون انسان ساکن در غزه را بخطر انداخته است.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در سالگرد حماسه روز زمین در بیانیه‌ای تصریح کرد:  ۵۳ سال پیش رژیم صهیونیستی هزاران هکتار از اراضی فلسطینیان را در ۲۹ مارس ۱۹۶۷ مصادره کرد که این اقدام به وقوع درگیری جدید میان فلسطینیان و نظامیان اشغالگر صهیونیست در ۳۰ مارس منجر شد. در این درگیری خونین تعداد زیادی فلسطینی شهید و صدها نفر زخمی و بازداشت شدند.  

از آن تاریخ ملت فلسطین در ادامه مبارزه علیه صهیونیست‌ها، عزم خود را برای آزادی و پایان دادن به اشغالگری صهیونیست‌ها جزم کردند و با اتخاذ راه مجاهدت و مقاومت، رژیم نامشروع صهیونیستی را گام به گام مجبور به عقب‌نشینی کرده‌اند.  

این بیانیه خاطرنشان کرد: امروز مقاومت توانسته است نقش خود را در صحنه معادلات سیاسی و نظامی بگونه‌ای تثبیت کند که صهیونیست‌ها با بدترین چالش سیاسی و نظامی از زمان اشغال سرزمین مقدس فلسطین مواجه شده‌اند.

دبیرخانه کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس اضافه کرد: اکنون حرکت قوی مردم و مقاومت فلسطین حول شعار "من می‌خواهم به خانه‌ام برگردم" به برنامه تغییرناپذیر فلسطینی‌ها در همه جا تبدیل شده است.

این بیانیه یادآور شد: دولت نژادپرست آمریکا برای نجات این رژیم، با ارایه طرح پوشالی معامله قرن فکر می‌کرد می‌تواند اشغال سرزمین فلسطین را قانونی و با تشکیل دولت یهودی، به مقاومت ملت فلسطین پایان دهد، اما حضور قوی مقاومت و مخالفت گسترده جهانی با این توطئه ثابت کرد که وعده الهی برای تحقق آزادی سرزمین فلسطین قطعی است.

دبیرخانه کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس تاکید کرد: در همین راستا تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی برای تداوم نخست وزیری نتانیاهو نیز در پوشالی بودن این رژیم و ادعاهای توخالی آن درخصوص حاکم بودن دموکراسی برای افکار عمومی جهان جای شک و تردید باقی نمی‌گذارد.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در شرایط بحران جهانی ناشی از ویروس کرونا، تمامی مجالس، دولت‌ها، سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های مردم نهاد را دعوت می‌کند تا در چارچوب موازین حقوق بشر و انسانیت، رژیم صهیونیستی را که با تداوم محاصره غزه، جان بیش از دو میلیون انسان ساکن در این منطقه را بخطر انداخته است و در حال انجام یک تراژدی و جنایت آشکار و جدید علیه بشریت می‌باشد قویا محکوم کنند و این رژیم کودک‌کش را مجبور به پایان دادن به محاصره غزه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =